Podještědské muzeum

Podještědské muzeum, nacházející se v malebném městečku Český Dub v okrese Liberec, je skvělým místem pro všechny milovníky historie a umění. Muzeum nabízí širokou škálu expozic, které vás zavedou na fascinující cestu do různých historických období.

Reklama

Gotická šablonová malba

Jednou z hlavních atrakcí muzea je gotická šablonová malba. Tento umělecký styl, který se rozšířil během 13. a 14. století, je ukázkou tehdejšího mistrovského umu. Detailnost a preciznost tohoto stylu vás naprosto ohromí.

Kabinet Petra Dillingera

Kabinet Petra Dillingera je dalším významným prvkem Podještědského muzea. Peter Dillinger byl významným místním sběratelem a filantropem, jehož sbírka zahrnuje neocenitelné artefakty a umělecká díla. Navštívit jeho kabinet znamená ponořit se do světa umění a kultury.

Románský johanistický klášter s kaplí svatého Jana Křtitele

Nedaleko hlavní budovy muzea se nachází zachovalý románský johanistický klášter. Tento klášter je jedním z mála dochovaných příkladů románské architektury v této oblasti. Klášterní komplex zahrnuje také kapli svatého Jana Křtitele, která slouží k náboženským obřadům i jako historická památka.

Podještědské muzeum se nachází v krajinářsky i turisticky atraktivním Libereckém kraji a je oblíbeným cílem rodinných výletů i školních exkurzí. Město Český Dub leží v nadmořské výšce pouhých 323 metrů nad mořem a nabízí návštěvníkům nejen kulturní povyražení, ale i krásné přírodní scenérie a nespočet turistických tras v okolí.

Reklama

Návštěva Podještědského muzea je skvělým způsobem, jak strávit den plný poznávání a objevování krás našich dějin a umění. Každá expozice je pečlivě připravena tak, aby poskytnula nezapomenutelný zážitek pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu