Plešivec

Plešivec, se svou výškou 1028 metrů nad mořem, je jedním z nejvýraznějších vrcholů Krušných hor a nachází se v Karlovarském kraji, konkrétně v okrese Karlovy Vary. Tento impozantní vrchol je známý nejen díky své působivé výšce, ale také díky kamenné rozhledně, která zde byla postavena v roce 1895.

Reklama

Rozhledna a horský hotel

V roce 1895 byla na vrcholu Plešivce postavena kamenná rozhledna, která nabízí návštěvníkům nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu Krušných hor. K rozhledně byla později přistavěna chata, která byla následně přeměněna na moderní horský hotel. Tento hotel je dnes oblíbeným místem pro turisty hledající pohodlné ubytování přímo v srdci přírody.

Aktivity pro každé roční období

Od roku 2010 je na Plešivci v provozu rozsáhlý lyžařský areál, který nabízí skvělé podmínky pro zimní sporty. Lyžaři zde najdou upravené svahy a moderní lanovky, což z místa činí mimořádný cíl pro zimní dovolenou.

Pro milovníky adrenalinu je zde také lanový park, který poskytuje zábavu a výzvy jak pro dospělé, tak i pro děti. Tento park je navržen tak, aby nabídl bezpočet tras různých obtížností a je ideální pro rodinné výlety či skupinové aktivity.

Přírodní krásy a turistické trasy

Plešivec i okolní krajina nabízí nespočet turistických tras, které vedou skrz kouzelné lesy, louky a další přírodní scenerie. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku nebo třeba nordic walking. Jednou z nejpopulárnějších tras je výstup k rozhledně, která umožňuje návštěvníkům si plně užít okolní přírodu.

Reklama

Blízká města a kultura

V blízkosti Plešivce se nachází město Abertamy, které je známé svou bohatou historií a kulturními památkami. Návštěvníci mohou prozkoumat místní muzea, historické budovy nebo si vychutnat tradiční karlovarskou kuchyni v místních restauracích.

Na Plešivci si každý najde něco, co ho zaujme, ať už jde o klidnou procházku přírodou, adrenalinové zážitky v lanovém parku nebo lyžování na kvalitně upravených sjezdovkách. Tento vrchol Krušných hor je skutečným klenotem Karlovarského kraje a stojí za to jej navštívit v každém ročním období.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu