Pivovar Rohozec

V malebné krajině Českého ráje, obklopený pískovcovými skalami, starobylými hrady a zámky, leží Pivovar Rohozec. Tento pivovar, založený v roce 1850 Ferdinandem Ungerem, je jedním z nejstarších a nejtradičnějších pivovarů v České republice. Jeho produkty, piva Skalák a Podskalák, jsou mezi místními obyvateli i návštěvníky velmi oblíbené a jejich výroba má za sebou téměř 170 letou historii.

Reklama

Historie a Tradice

Pivovar Rohozec byl založen v roce 1850 a od té doby si získal pevné místo v srdcích milovníků piva. Malebný region, v němž se nachází, není znám jen svou přírodní krásou, ale také bohatou historií. Místní obyvatelé jsou známí svou zručností a pracovitostí, což se odráží i ve vysoké kvalitě rohozeckého piva. Tradiční receptury a pečlivý výrobní proces zajišťují, že každé pivo, které zde opustí brány pivovaru, nese pečeť kvality a tradice.

Krajina a Okolí

Pivovar se nachází v Libereckém kraji, v okrese Semily, nedaleko města Turnov. Region je známý svou nádhernou přírodou, kde se snoubí pískovcové skály s hlubokými lesy a malebnými vesnicemi. Blízko pivovaru se nachází řada turistických atrakcí, včetně starobylých hradů a zámků, což z něj činí ideální výchozí bod pro poznávání Českého ráje.

Produkty a Prohlídky

Rohozecký pivovar produkuje několik druhů piva, mezi nimiž vynikají především značky Skalák a Podskalák. Pivovar nabízí také exkluzivní prohlídky, při kterých návštěvníci mohou nahlédnout do procesu vaření piva a dozvědět se více o historii a výrobních postupech. Po prohlídce je možné navštívit stylovou restauraci, kde je možné ochutnat čerstvě natočené pivo přímo ze zdroje.

Restaurace a Prodejna

Součástí pivovaru je také stylová restaurace a specializovaná prodejna. Restaurace nabízí nejen různé druhy piva, ale také tradiční českou kuchyni, která skvěle doplňuje pivní nabídku. V prodejně si mohou návštěvníci zakoupit čerstvé lahve piva, suvenýry a dárky pro svoje blízké. Na své si zde tedy přijdou všichni milovníci piva a českých kulinářských specialit.

Reklama

Pivovar Rohozec je fascinujícím místem, které nabízí jedinečný pohled do světa tradičního českého pivovarnictví. Je to místo, kde se historie setkává s moderními výrobními postupy, a kde každý návštěvník může na vlastní kůži zažít kouzlo a tradici českého piva.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu