Pivovar Eggenberg Český Krumlov

Český Krumlov, nacházející se na samém jihu jižních Čech, je město proslulé svou malebnou krásou a kulturními památkami. V roce 1992 bylo město zařazeno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, což z něj činí jedno ze skvostných míst na turistické mapě České republiky. Mezi jeho kulturní poklady patří nejen historické centrum města, ale také významné stavby jako Státní hrad a zámek Český Krumlov. Na své si tu přijdou i milovníci pivní kultury, a to díky Pivovaru Eggenberg.

Reklama

Pivovar Eggenberg

Pivovar Eggenberg má historii sahající až do 16. století a je jedním z nejstarších pivovarů v regionu. Jeho tradice pivovarnictví a jedinečná atmosféra k němu přitahují návštěvníky z celé republiky i ze zahraničí. Pivovar nabízí nejen vynikající pivo, ale také exkurze do výroby.

Historie a kultura

Pivovar nese jméno po významném šlechtickém rodu Eggenbergů, který zanechal svou stopu v historii Českého Krumlova. Návštěva pivovaru Eggenberg je skvělou příležitostí, jak se seznámit s bohatou historií tohoto slavného místa. Prostorové uspořádání pivovaru a zachované architektonické prvky napovídají o jeho dlouhé a pestré historii.

Turistické zajímavosti

Český Krumlov a jeho okolí nabízejí mnohem více než jen prohlídky pivovaru. Za zmínku stojí romantické procházky úzkými uličkami, návštěva městského parku nebo projížďka na vorech po Vltavě. Město leží v okrese Český Krumlov a je dobře dostupné jak automobilem, tak veřejnou dopravou. Turisté ocení i výhodnou vzdálenost k dalším zajímavým městům v Jihočeském kraji.

Kulturní památky

Pobyt v Českém Krumlově navíc obohatí návštěvou místních kulturních památek. Dominantou města je Státní hrad a zámek Český Krumlov, který je druhým největším zámeckým komplexem v České republice. Za zmínku stojí také barokní divadlo a rotunda sv. Jiří na Křížové hoře.

Reklama

Jak si naplno užít návštěvu

Návštěvu pivovaru lze ideálně spojit s prohlídkou historického centra města nebo přírodními výlety do okolí. Pivovar se nachází ve výšce 481 m n.m., což přispívá k jeho specifickému mikroklimatu a kvalitě místního piva. Český Krumlov je tedy ideální destinací jak pro milovníky historie, tak pro ty, kteří si přejí vychutnat českou pivní tradici v jednom z nejkrásnějších měst na světě.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu