Pivovar Dalešice

Pivovar Dalešice se nachází v malebné krajině Kraje Vysočina, konkrétně v okrese Třebíč, a patří mezi významná turistická místa Českomoravské vrchoviny. Jeho historie sahá až do konce 16. století, kdy se zde poprvé začalo vařit pivo. Pokud jste milovníci české kinematografie, pivovar vám jistě připomene slavný film Jiřího Menzela Postřižiny, který byl natočen na motivy povídky Bohumila Hrabala právě v těchto prostorách.

Reklama

Historie Pivovaru Dalešice

První zmínky o pivovaru pocházejí z období konce 16. století. V průběhu staletí prošel pivovar mnoha změnami a rekonstrukcemi, ale stále si udržel své tradiční výrobní metody. V 70. letech 20. století se pivovar ocitl na pokraji zániku, avšak díky úsilí místních nadšenců byl zachráněn a dnes je znovu v plném provozu. Pivovar nabízí nejen prohlídky s průvodcem, ale také možnost ochutnat různé druhy piva, které se zde vaří.

Možnosti a nabídka v areálu pivovaru

Při návštěvě pivovaru můžete využít širokou paletu služeb, které areál nabízí. Součástí komplexu je i restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni, která se skvěle hodí k místním pivům. Pro milovníky historie a kultury jsou k dispozici prohlídky, během kterých se dozvíte více o tradiční výrobě piva a historii pivovarnictví v Čechách.

Kulturní a společenské akce

Pivovar Dalešice není jen výrobní závod, ale i místo, kde se pravidelně konají různé kulturní a společenské akce. Každý rok zde probíhají pivní slavnosti, koncerty, přednášky a výstavy, které přitahují návštěvníky z širokého okolí. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi, které ocení jak historickou atmosféru, tak moderní vybavení areálu.

Unikátní filmová atmosfera

Filmoví fanoušci si zde mohou připomenout slavné scény z filmu Postřižiny. Mnoho záběrů bylo natočeno právě v pivovaru Dalešice a jeho okolí. Pivovar nabízí speciální prohlídky zaměřené na filmovou historii, které vás provedou po místech, kde se natáčely klíčové scény.

Reklama

Pivovar Dalešice je tedy nejen významným historickým a turistickým místem, ale i důležitým kulturním centrem, které nabízí široké spektrum aktivit a služeb pro návštěvníky všech věkových kategorií. Zajeďte si sem a objevte kouzlo tradičního českého pivovarnictví spojeného s bohatou historií a kulturou tohoto jedinečného místa.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu