Pivovar Chodovar (Chodová Planá)

Pivovar v Chodové Plané vznikl již na počátku 17. století. První písemná zmínka o něm se datuje do století následujícího. Přes svoji dlouhou historii zažil pivovar mnoho změn. V roce 1861 byl pivovar zasažen ničivým požárem. Na jeho místě pak hrabě Berchem, tehdejší majitel panství, nechal postavit nový areál ve stylu moderní novogotiky, který se zde uchoval dodnes.

Reklama

Historie a architektura

„Pivo dělá přátele“ – tak zní jedno z hesel, na kterých Chodovar staví svou dlouholetou tradici.

Pivovar Chodovar je nejen místem se skvělým pivem, ale i architektonickým skvostem. Novogotický sloh, ve kterém byl po požáru roku 1861 přestavěn, je nanejvýš impozantní. Kromě samotné budovy pivovaru můžete obdivovat i okolní stavby v areálu, které jsou obklopeny nádhernou zahradou a pivními lázněmi.

Prohlídky a aktivity

Pivovar nabízí návštěvníkům nejen prohlídky, ale také unikátní zážitky, které jinde jen tak nenajdete. Mezi hlavní atrakce patří:

  • Prohlídka pivovaru: Návštěvníci mají možnost nahlédnout do historie pivovaru, seznámit se s procesem výroby piva a ochutnat různé druhy piva přímo v srdci pivovaru.
  • Pivní lázně: Jedinečná relaxační záležitost, kde se můžete vykoupat ve skutečném pivu. Tato léčebná procedura je známá svými pozitivními účinky na pokožku a celkové uvolnění těla.
  • Restaurace Ve Skále: Stylová restaurace vytesaná do skalních stěn, kde si můžete vychutnat kulinářské speciality v nezapomenutelném prostředí.

Restaurace a ubytování

V areálu pivovaru se nachází i hotel U Sládka, který nabízí komfortní ubytování pro ty, kdo chtějí strávit více času v Chodové Plané. V hotelové restauraci můžete ochutnat místní speciality a k tomu si dopřát čerstvé pivo přímo z pivovaru.

Reklama

Oslavy a kulturní akce

Pivovar pravidelně pořádá různé akce a slavnosti, které lákají nejen místní obyvatele, ale i návštěvníky z celé České republiky a zahraničí. Mezi nejpopulárnější patří pivní slavnosti, které probíhají každé léto a každoročně přilákají tisíce fanoušků dobrého piva a zábavy.

Pivovar Chodovar je nejen symbolem historického dědictví, ale i moderním centrem pivní kultury, kde se tradice snoubí s inovací.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu