Pěnkavčí vrch (Lužické hory)

Pěnkavčí vrch je druhý nejvyšší vrchol Lužických hor, pyšnící se výškou 792 metrů nad mořem. Tento malebný kopec se nachází na pomezí okresů Děčín a Česká Lípa, přičemž jeho východní část spadá pod katastrální území Horní Světlé.

Reklama

Krajina a okolí

Při návštěvě Pěnkavčího vrchu vás potěší krásné lesy a klidná příroda, která je typická pro Lužické hory. Ze zdejších skalnatých výšek se nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. Pěnkavčí vrch je znám především díky rozmanitosti svého rostlinného i živočišného světa, což jej činí oblíbeným cílem milovníků přírody a turistů.

Geografický význam

Pěnkavčí vrch je specifický tím, že je nejvyšším bodem okresu Děčín. Hranice mezi okresy Děčín a Česká Lípa prochází skrze jeho vrcholovou kótu. Druhým nejvyšším vrcholem děčínského okresu je Jedlová, která měří 774 metrů nad mořem.

Dostupnost a turistické trasy

K vrcholu Pěnkavčího vrchu lze dojít po dobře značených turistických trasách. Nejbližší obcí je Horní Světlá, odkud vede snadný přístup až na vrchol. Turisté mohou využít různé pěší trasy, které jim umožní prozkoumat okolní přírodu a užít si nezapomenutelné výhledy.

Turistické atrakce

Během cesty na Pěnkavčí vrch můžete narazit na několik zajímavých míst. Mezi ně patří nejen malebné výhledy, ale také lokální flora a fauna, které dodávají tomuto místu zvláštní kouzlo. Díky rozmanitosti terénu si přijdou na své jak zkušení turisté, tak i rodiny s dětmi hledající méně náročné výlety.

Reklama

Idealní pro sportovce

Pěnkavčí vrch se rovněž stává oblíbeným místem pro sportovce, kteří zde mohou provozovat různé outdoorové aktivity. Ať už je to horská cyklistika, běhání nebo nordic walking, každý si zde najde něco pro sebe.

Pokud plánujete výlet do Lužických hor, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Pěnkavčího vrchu. Tento druhý nejvyšší vrchol regionu vás uchvátí svými přírodními krásami a nádhernými výhledy.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu