Pavilon Anthropos

Pavilon Anthropos je jedinečnou součástí Moravského zemského muzea a nachází se v malebném Pisárenském parku v Brně. Tento mimořádný komplex nabízí návštěvníkům fascinující pohled na vývoj lidské kultury a civilizace od pravěku až po současnost.

Reklama

Historie a pozoruhodnosti

Pavilon byl založen po druhé světové válce a jeho účelem bylo demonstrovat pokrok v oblasti studia a výzkumu lidských stadií vývoje. Jeho expozice se pyšní více než 50 lety existence, kdy mistrovsky přibližují dějiny prehistorického období prostřednictvím archeologických nálezů a modelů.

Stálé expozice

V Pavilonu Anthropos najdete několik stálých expozic, které přibližují jednotlivé fáze lidského vývoje. Na návštěvníky čekají:

  • Lovci mamutů: Tato úžasná expozice detailně zobrazuje život a dovednosti pravěkých lovců, včetně skvělé repliky mamuta a jeho loveckých zbraní.
  • Sídla pravěkých obyvatel: Rekonstrukce dávných příbytků nám umožní přenést se zpět do dob, kdy lidé začali budovat první trvalá osídlení.
  • Vývoj lidské anatomie: Detailní modely a interaktivní prvky ukazují, jakým evolučním změnám podléhalo lidské tělo v průběhu věků.

Unikátní exponáty a interaktivní prvky

Pavilon Anthropos je známý svými interaktivními expozicemi, které zpestří návštěvu jak dětem, tak dospělým. Návštěvníci mohou například zkoumat repliky pravěkých nástrojů, vidět v akci 3D modely rostlin a živočichů nebo se zúčastnit programů vedených odborníky na antropologii.

Moderní vybavení

Pavilon je vybaven moderními technologiemi, které umožňují dynamické a interaktivní vzdělávání. Využívají se audiovizuální techniky, které obohacují každou návštěvu o nové poznatky a zážitky.

Reklama

Každá návštěva Pavilonu Anthropos je tak jedinečným dobrodružstvím do hlubin lidské historie, které vám přiblíží nejen minulost, ale i základy našeho současného světa.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu