ParaZOO Vlašim

ParaZOO ve Vlašimi přináší jedinečný zážitek pro milovníky zvířat všech věkových kategorií. Tato oáza pro zvířata se nachází v malebném Středočeském kraji, konkrétně v okrese Benešov, jen kousek od středu města Vlašim a v blízkosti Středočeské pahorkatiny. Co tuto ZOO činí opravdu výjimečnou, je její poslání – je domovem zvířat, která byla zachráněna ze Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim. Tito obyvatelé ParaZOO nemají šanci vrátit se zpět do divoké přírody a proto zde nalezli svůj nový domov.

Reklama

Proč navštívit ParaZOO?

ParaZOO není obyčejná zoologická zahrada. Zde se můžete setkat s různými fascinujícími druhy, které mají za sebou často dramatické příběhy. Mezi hlavní obyvatele patří poštolka obecná, rys ostrovid jménem Míša nebo kuna skalní. Návštěvníci mají možnost nahlédnout do života těchto zvířat z bezprostřední blízkosti a dozvědět se více o jejich přirozeném prostředí a ochraně.

Interaktivní zážitky a vzdělávání

ParaZOO nabízí nejen pasivní prohlídku klecí, ale aktivně zapojuje návštěvníky do světa zvířat skrze různé vzdělávací programy a interaktivní aktivity. Dětem i dospělým se zde otevírá možnost zapojit se například do krmení poštolek nebo účastnit se speciálních komentovaných prohlídek, kde odborníci sdílejí své hluboké znalosti o každém zvířeti.

Ekologické a udržitelné chování

ParaZOO je také vynikajícím příkladem toho, jak může zoologická zahrada fungovat ekologicky. Všechny infrastrukturní projekty jsou realizovány s důrazem na minimální dopad na životní prostředí. Navíc ParaZOO aktivně propaguje ekologický přístup a učí návštěvníky důležitosti ochrany přírody.

Víte, že:
– ParaZOO se nachází ve výšce 363 metrů nad mořem, což přispívá k její specifické atmosféře a je ideální pro mnoho druhů zvířat.
– ZOO je součástí širšího komplexu aktivit a projektů, které realizuje ČSOP Vlašim, jako například ochrana přírodních rezervací či vzdělávací programy pro školy.

Reklama

Pokud hledáte zajímavou destinaci pro celodenní výlet, kde se můžete nejen něco nového naučit, ale i aktivně podílet na záchraně a ochraně ohrožených druhů, pak je ParaZOO vlášským pokladem, který rozhodně stojí za návštěvu.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu