Památník Bible Kralické

Památník Bible Kralické se nachází v malebné obci Kralice nad Oslavou v Martinské ulici. Toto významné místo, zapuštěné v srdci Vysočiny, nabízí unikátní pohled na historii tisku jedné z nejdůležitějších knih české historie – Bible Kralické.

Reklama

Historie a význam

Památník Bible Kralické vznikl na místě, kde byla v letech 1579 – 1594 vydávána Bible Kralická, která je považována za jedno z vrcholných děl české literatury a tisku. Bible Kralická byla výsledkem práce českobratrských tiskařů a dodnes je významným dokladem kulturního a náboženského života v České republice.

Co čekat od návštěvy

Uvnitř památníku se nacházejí stálé expozice, které návštěvníkům přibližují nejen historii českého tisku, ale také život a práci českobratrských emigrantů. Mezi vystavenými artefakty najdete například tiskařské stroje, historické dokumenty a předměty denní potřeby.

Interaktivní expozice

Pro ty, kteří mají zájem se dozvědět více, jsou připraveny interaktivní expozice. Návštěvníci mohou například využít dotykové obrazovky a prohlížet si digitalizované verze různých tiskovin a knih. Děti zde také najdou oddech v podobě her a aktivit, které jim lépe přiblíží roli tisku v minulosti.

Doprovodné akce

Památník Bible Kralické pravidelně pořádá různé kulturní akce, přednášky a tematické výstavy. Tyto akce často čerpají z bohaté historie tisku a nabízí návštěvníkům možnost seznámit se s obdobím renesance a českého bratrstva zblízka.

Reklama

Okolí a dostupnost

Kralice nad Oslavou leží v okrese Třebíč, v malebné oblasti Českomoravské vrchoviny. Město je snadno dostupné autem i veřejnou dopravou a nabízí klidné prostředí pro celodenní výlet. V okolí památníku se také nachází několik turistických stezek a přírodních památek, které stojí za návštěvu.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu