Palácové zahrady

Praha nabízí mnoho krásných památek, mezi něž patří také Palácové zahrady pod Pražským hradem. Tento malebný komplex zahrad, který se rozprostírá pod historickými hradbami, je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst v hlavním městě České republiky.

Reklama

Historie a architektura

Palácové zahrady vznikaly postupně od 16. století a byly ovlivněny renesančními a barokními prvky. Jedná se o soubor několika vzájemně propojených zahrad, které byly postupem času různě upravovány a rozšiřovány. Nejznámější z nich jsou Ledeburská, Malá a Velká Pálffyovská, Kolowratská a Fürstenberská zahrada.

Ledeburská zahrada

Ledeburská zahrada, nejstarší z celého komplexu, je charakteristická terasami propojenými schodišti, pergolami a oblouky. Zahrada nabízí nádherné výhledy na Prahu a okouzluje bohatou květenou a okrasnými keři.

Fürstenberská zahrada

Fürstenberská zahrada je známá svou francouzskou úpravou se symetrickými vzory a pečlivě tvarovanými záhony. Dominantou této části je monumentální schodiště, které vede k altánu poskytujícímu jeden z nejlepších výhledů na celé město.

Přírodní a kulturní rozmanitost

Každá ze zahrad nese svůj vlastní charakter a atmosféru. Kromě okrasných rostlin a květin nabízejí zahrady také různé vodní prvky a sochařská díla, která dokonale doplňují jejich architektonický ráz. Ve skrytých zákoutích můžete objevit klidná místa ideální k relaxaci a inspiraci.

Reklama

Speciální akce a návštěvní doba

Palácové zahrady bývají otevřené od jara do podzimu, kdy nejlépe vynikne jejich květena. Často se zde konají kulturní akce, jako jsou hudební koncerty nebo literární večery, které ještě více umocňují jedinečný zážitek z návštěvy.

Návštěva a přístup

Zahrady jsou přístupné z Valdštejnské ulice a propojené s dalšími turistickými atrakcemi v okolí, což z nich činí ideální zastávku při procházce po historickém centru Prahy. Pečlivě upravené cesty a dobře značené trasy usnadňují orientaci a zajišťují pohodlný průchod celým komplexem.

Navštivte Palácové zahrady a objevte jednu z nejlépe ukrytých perel Prahy, kde se snoubí historie, umění a příroda v jedinečné symbióze.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu