Národní zemědělské muzeum Ohrada

Národní zemědělské muzeum se nachází v zámku Ohrada, který byl postaven v letech 1708 až 1713 v barokním slohu. Jeho architektem byl P. I. Bayer a zámek byl postaven z podnětu A. F. Schwarzenberga jako lovecký zámek. Nachází se v Jihočeském kraji, okrese České Budějovice, a je situován poblíž města Hluboká nad Vltavou.

Reklama

Historie a architektura

A.F. Schwarzenberg, známý šlechtic a lovec, chtěl mít své vlastní sídlo, které by sloužilo jako místo pro lovecké radovánky. Vzhledem k jeho vášni pro lov, vznikl zámek v blízkosti rozsáhlých lesů plných zvěře. Budova je charakteristickým příkladem barokního slohu s množstvím zdobných prvků jako štukové stropy a bohatě dekorované fasády. Vysoké klenby a tehdejší styl interiérů vám poskytnou představu o tom, jak zdejší šlechta žila a trávila volný čas.

Expozice a aktivity

Muzeum nabízí bohaté expozice, které zahrnují lovecké trofeje, historické zemědělské nářadí a stroje, a také různé interaktivní prvky. Mezi zdejší výstavy patří například:

  • Lovecká trofejní síň: Ukázky trofejí z různých období a oblastí.
  • Historická zemědělská technika: Od dřevěných pluhů až po parní mlátičky.
  • Interaktivní expozice: Pro děti i dospělé, umožňující vyzkoušet některé historické techniky.

Praktické informace

Muzeum je otevřeno celoročně a umožňuje návštěvníkům prohloubit si znalosti o zemědělství, myslivosti a lesnictví. Díky ideální poloze blízko Hluboké nad Vltavou je snadno dostupné autem i veřejnou dopravou. Můžete zde strávit celý den nejen uvnitř expozic, ale i na přilehlých procházkách kolem zámku.

Nedaleké turistické atrakce

V blízkosti muzea se nacházejí další zajímavá místa a památky, které stojí za to navštívit. Například zámek Hluboká nad Vltavou, což je jeden z nejkrásnějších zámků v České republice, nebo Zoologická zahrada Ohrada se zaměřením na středoevropskou faunu.

Reklama

Místo je vhodné nejen pro milovníky historie a zemědělství, ale i pro rodiny s dětmi a všechny, kdo hledají zajímavý výletní cíl v Jihočeském kraji. Vstupné je přiměřené a často zde probíhají různé tematické akce a workshopy.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu