Na skalce

Na skalce je čtvrtá nejvyšší hora Šumavského podhůří a je nedílnou součástí podcelku Prachatické hornatiny, která se rozprostírá v kouzelném Jihočeském kraji, konkrétně v okrese Prachatice. Hora se nachází v blízkosti obce Zbytiny a její výška činí 899 metrů nad mořem.

Reklama

Historie a Geografie

Šumavské podhůří, kde se Na skalce nachází, je charakteristické svým pestrým geologickým složením a malebnou krajinou. Prachatická hornatina, do které tato hora spadá, se vyznačuje mírnými kopci a hustými lesy, které jsou domovem mnoha druhů flóry a fauny. Historicky byla tato oblast lákadlem pro turisty i místní obyvatele hledající klid a relaxaci v přírodě.

Turistické atrakce

Návštěvníci hory Na skalce mají možnost prozkoumat okolní krajinu skrze četné turistické stezky. Tyto trasy nabízejí různý stupeň obtížnosti, což znamená, že jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé turisty. Oblíbenými aktivitami jsou zde pěší turistika, nordic walking a cyklistika. Kromě nádherných výhledů na šumavskou přírodu zde můžete objevovat místní kulturní a historické památky.

Přírodní bohatství

Na skalce je známá svou bohatou faunou a flórou. Lesy jsou zde domovem pro jelena evropského, srnce obecného a různé druhy ptáků. Rostlinný svět je neméně bohatý a zahrnuje třeba borovice, modříny a různé druhy mechorostů. Toto přírodní bohatství je hlavním důvodem, proč je hora oblíbeným místem pro milovníky přírody a fotografy.

Praktické informace

Na vrchol hory se nejlépe dostanete pěšky z obce Zbytiny, která je výchozím bodem pro mnoho turistických tras. Pro návštěvníky, kteří přijedou autem, je zde k dispozici parkoviště v blízkosti obce. V okolí najdete možnosti stravování a ubytování, takže si můžete naplánovat delší pobyt a plně si vychutnat krásy této oblasti.

Reklama

Kromě toho, Na skalce nabízí ideální podmínky pro různé outdoorové aktivity a je perfektním místem pro rodinné výlety či romantické procházky. Pokud hledáte místo, kde byste unikli každodennímu shonu a načerpali novou energii v klidu přírody, Na skalce je ideální destinací.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu