Myslivna

Nacházející se v kouzelném prostředí Novohradských hor, Myslivna je druhá nejvyšší hora na české straně tohoto pohoří. S nadmořskou výškou 1039 m n.m. nabízí Myslivna nádherné výhledy a příležitosti pro turisty i milovníky přírody. Hora se nalézá nedaleko obce Pohorská Ves, pouhých 3 km od rakouské hranice, což z ní činí ideální destinaci pro hraniční výlety a objevování unikátních přírodních krás Jihočeského kraje.

Reklama

Historie a lokalita

Myslivna se pyšní bohatou historií spojenou s lesnictvím a myslivostí, kterým dává hora svůj název. Okolní hluboké lesy jsou domovem mnoha druhů zvěře a poskytují klidné útočiště pro různé druhy flóry i fauny. Hora je situována v okrese Český Krumlov, což je oblast známá svou malebnou krajinou a bohatou kulturní tradicí.

Přírodní krásy a turistické trasy

Pro milovníky pěší turistiky nabízí Myslivna řadu značených turistických tras, které vedou lesními stezkami a nabízejí nádherné vyhlídky na okolní krajinu. Jednou z nejpopulárnějších tras je cesta z Pohorské Vsi, která je vhodná jak pro zkušené turisty, tak pro rodiny s dětmi. Na vrcholu hory turisté naleznou útulné místečka k odpočinku a pikniku, stejně jako nádherné panoramatické výhledy, které vám vezmou dech.

Praktické informace

Návštěvníci mají možnost využít různé ubytovací zařízení v okolí, včetně penzionů a horských chat v Pohorské Vsi. Řada restaurací v této obci pak nabízí tradiční českou kuchyni s místními specialitami. Pro turisty, kteří přijíždějí vlastním vozem, je v obci dostupné parkování a dobré dopravní spojení z větších měst Jihočeského kraje.

Co navštívit v okolí

V blízkém okolí Myslivny se nachází mnoho dalších turistických atrakcí. Doporučujeme navštívit například historické město Český Krumlov, které je zapsáno na seznamu UNESCO a je známo svým unikátním historickým centrem. Další atrakcí jsou Novohradské hory s četnými přírodními krásami, jako jsou rašeliniště a vodopády, které stojí za to objevit během vašeho pobytu.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu