Muzeum Jana Bechera (Karlovarská becherovka)

Výlet do Karlových Varů by nebyl kompletní bez návštěvy Muzea Jana Bechera, které najdete na ulici T. G. Masaryka v domě s číslem popisným 57. Toto muzeum vás zavede do fascinujícího světa známého českého bylinného likéru, becherovky.

Reklama

Historie becherovky

Muzeum poskytuje podrobný pohled na dlouhou a pestrou historii výroby becherovky. Tento nápoj, který byl poprvé vyroben v roce 1807, nese jméno svého tvůrce, Jana Bechera. Při prohlídce muzea se dozvíte, jak se becherovka stala jedním z nejoblíbenějších českých likérů a značkou s celosvětovým uznáním.

Prohlídka muzea

Na prohlídce se můžete těšit na několik zajímavých expozic:

  • Historické materiály: Originalní písemnosti, recepty a staré lahve.
  • Výrobní proces: Video prezentace a interaktivní expozice, které podrobně popisují proces výroby tohoto bylinného likéru.
  • Ochutnávka: Prohlídka je zakončena ochutnávkou, kde si můžete vychutnat různé druhy becherovky.

Interaktivní expozice

Pro návštěvníky, kteří se chtějí dozvědět více o tajemstvích výroby becherovky, muzeum nabízí interaktivní expozice. Zde se můžete dozvědět o různých bylinách a koření, které se používají při výrobě, a jak se jednotlivé ingredience míchají, aby vznikl konečný produkt.

Architektura a atmosféra

Dům, ve kterém se muzeum nachází, má svou vlastní bohatou historii a architektonicky se jedná o skvost. Interiér je nádherně zrekonstruován, aby co nejvěrněji přenesl atmosféru doby, kdy Jan Becher začínal s výrobou svého likéru.

Reklama

Karlovy Vary a okolí

Muzeum Jana Bechera leží v srdci Karlových Varů, což je město známé nejen svými léčivými prameny, ale také bohatou kulturní historií. Po návštěvě muzea si můžete udělat procházku po kolonádách a ochutnat některý z proslulých minerálních pramenů.

Muzeum Jana Bechera je ideální destinací pro všechny milovníky historie a dobrého pití, kteří si chtějí užít autentický zážitek spojený s nezaměnitelným českým likérem.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu