Muzeum Boskovicka

Muzeum Boskovicka se nachází v malebném městě Boskovice v srdci Jihomoravského kraje. Překrásné okolí Drahanské vrchoviny jen umocňuje návštěvu tohoto zajímavého muzea. Návštěvníci zde mohou objevovat stálé expozice, které nabízejí jedinečný pohled na bohatou historii a kulturní dědictví regionu.

Reklama

Expozice muzea

Muzeum Boskovicka disponuje rozmanitou sbírkou, která zahrnuje vše od archeologických nálezů až po etnografii a umění. Expozice jsou velmi přehledně členěny a nabízejí návštěvníkovi hlubší pochopení života v Boskovicích a okolí během různých historických období.

Archeologické nálezy

Tato část muzea je věnována předmětům, které byly objeveny při archeologických výzkumech v oblasti. Patří sem například keramika, kovové nástroje a zbraně, které ukazují na bohatou historii osídlení zdejšího kraje.

Etnografická expozice

Další fascinující část muzea představuje všední život obyvatel Boskovicka v průběhu staletí. Návštěvníci si mohou prohlédnout tradiční lidové kroje, nástroje používané v zemědělství a řemeslnictví a také starodávný nábytek, který vytváří autentickou atmosféru doby minulých.

Zajímavosti a unikáty

Jednou z největších zajímavostí muzea je sbírka historických fotografií, které dokumentují proměny města Boskovice a jeho okolí. Fotografie zachycují nejen architekturu, ale i každodenní život obyvatel. Dalším unikátním exponátem je maketa města Boskovice v období středověku, která nabízí detailní pohled na urbanistický vývoj a architektonické skvosty té doby.

Reklama

Edukační programy

Muzeum Boskovicka také pravidelně organizuje vzdělávací programy a workshopy pro školy i širokou veřejnost. Tyto programy jsou navrženy tak, aby zaujaly návštěvníky všech věkových kategorií a umožnily jim interaktivním způsobem poznat historii a kulturu regionu. Témata workshopů se často mění a zahrnují například tradiční řemesla, archeologické vykopávky či lidovou tvorbu.

Tip pro návštěvníky

Při plánování návštěvy muzea nezapomeňte prozkoumat i další turistické atrakce v Boskovicích. Nedaleký zámek Boskovice, který se tyčí nad městem, je rovněž velmi atraktivním cílem. Po kulturním zážitku v muzeu můžete také navštívit některou z místních restaurací a ochutnat tradiční moravskou kuchyni.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu