Minipivovar Labuť – Litoměřice

Minipivovar Labuť v Litoměřicích je jedním z příkladů, jak obnovit a udržovat místní pivovarnickou tradici. Po desetileté přestávce se v roce 2011 opět rozběhla výroba piva v klenutých sklepích bývalého hotelu Labuť na Zítkově ulici. Pivovar, známý také jako Litoměřický minipivovar Koliba, je oblíbeným cílem jak pro místní obyvatele, tak pro turisty, kteří chtějí ochutnat autentické regionální pivo.

Reklama

Historie a tradice

Pivovar se nachází v historických prostorách, které byly pečlivě rekonstruovány a přizpůsobeny moderním pivovarským technologickým požadavkům. Výroba piva v Litoměřicích má dlouhou historii a právě klenuté sklepy bývalého hotelu Labuť jsou autentickým místem, které neztrácí na svém kouzlu.

Pivovarský proces

Technologické zázemí minipivovaru zahrnuje všechny potřebné kroky pro výrobu kvalitního piva – od přípravy surovin přes vaření až po zrání a konečné stáčení. Návštěvníci mohou vidět, jak se jednotlivé fáze výroby odehrávají a lépe pochopit, co vše obnáší výroba piva.

Pivnice a degustace

K minipivovaru přiléhá prostorná pivnice, která nabízí příjemné prostředí pro ochutnávku místních pivních speciálů. Pivnice je oblíbeným místem nejen pro turisty, ale také pro místní obyvatelstvo, kteří sem rádi zavítají na posezení s rodinou a přáteli. Pivnice organizuje pravidelné degustace, kde si můžete vychutnat široký výběr pivních stylů, které minipivovar nabízí.

Atraktivity okolí

Litoměřice jsou městem bohatým na historické památky a turistické zajímavosti. Po návštěvě minipivovaru se vyplatí prozkoumat starobylé ulice města, navštívit Kostel Všech svatých nebo se projít na místní vyhlídkovou věž Kalich, odkud máte Litoměřice jako na dlani. Kromě pivovaru a historických pamětihodností nabízí město řadu kulturních akcí a příjemných restaurací, kde se můžete občerstvit.

Reklama

Minipivovar Labuť v Litoměřicích je skvělou ukázkou toho, jak lze skloubit historické tradice s moderními trendy a nabídnout návštěvníkům autentický zážitek v srdci Ústeckého kraje. Tento pivovar patří mezi perly okresu Litoměřice a je nepostradatelným zastavením pro každého milovníka kvalitního českého piva a historických kulis.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu