Minipivovar a restaurace U Medvídků

Historie prastarého pivovarského domu U medvídků stojícího v ulici Na Perštýně počíná v 15. století, kdy byl dům pojmenován po svém prvním majiteli Janovi Medvídkovi. Roku 1466 zde Jan Medvídek založil pivovar, který vyráběl pivo nepřetržitě až do roku 1898. Tento minipivovar a restaurace je dnes oblíbenou destinací pro turisty i místní obyvatelé, kteří si chtějí vychutnat tradiční české pivo a zjistit více o historii tohoto místa.

Reklama

Prohlídky a ochutnávky

Minipivovar U Medvídků nabízí návštěvníkům nejen ochutnávku výborných piv, ale také zajímavé prohlídky, během kterých se mohou seznámit s procesem vaření piva. Při prohlídkách je k vidění původní zařízení používané k výrobě piva v 15. století a odborníci zde návštěvníkům rádi vysvětlují jednotlivé kroky a tradice, které se dodnes při výrobě piva dodržují.

Interiér a atmosféra

Interiér restaurace je zařízen v tradičním stylu, který připomíná staré české hospody. Dřevěné lavičky, masivní stoly a historické prvky vytvářejí autentickou atmosféru, díky které se návštěvníci cítí, jako by se přenesli do minulosti. Kromě toho je zde možné posedět i v útulné zahrádce a užít si klidné chvíle v srdci historické Prahy.

Kulturní akce

U Medvídků se často pořádají různé kulturní akce, mezi které patří hudební večery, divadelní představení a tematické slavnosti. Tyto akce přitahují jak místní obyvatele, tak turisty a přispívají k bohatému kulturnímu životu tohoto historického místa.

Gastronomická nabídka

Restaurace U Medvídků je známá nejen svým pivem, ale také vynikající českou kuchyní. Na jídelním lístku najdete tradiční pokrmy jako vepřo knedlo zelo, svíčkovou na smetaně a další speciality, které jsou připravovány z čerstvých surovin. Zákazníci si mohou pochutnat na výborném jídle v příjemném prostředí a ochutnat pivo přímo z pivovaru.

Reklama

Doprava a dostupnost

Minipivovar a restaurace U Medvídků se nachází v centru Prahy, což z něj činí dobře přístupné místo pro všechny, kteří prozkoumávají hlavní město České republiky. Nejbližší stanice metra a tramvaje zajišťují snadnou dostupnost a přátelský personál je vždy připraven pomoci s jakýmkoli dotazem.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu