Lesný

Lesný, s nadmořskou výškou 983 metrů, je nejvyšší hora Slavkovského lesa, jednoho z méně známých pohoří v západočeské lázeňské oblasti. Tento region, který spadá pod Karlovarský kraj a Okres Sokolov, je známý svou přírodní krásou a množstvím aktivit, které nabízí pro různé typy turistů.

Reklama

Aktivity pro návštěvníky

Lesný je oblíbený především mezi cyklisty, kteří si mohou vychutnat rozmanité trasy vedoucí okolo lesů a kopců. Pro vodáky je zajímavá řeka Ohře, která nabízí možnosti pro plavbu a objevování krásného okolí. V zimních měsících je Lesný atraktivní destinací pro milovníky lyžování, díky blízkosti lyžařského areálu Mariánské Lázně, kde se nachází moderní sjezdovky a kvalitní infrastruktura.

Přírodní krásy a zajímavosti

Slavkovský les je domovem mnoha druhů fauny a flóry, kterými se mohou turisté pokochat při svých výletech. Lesné stezky vedou přes husté lesy, kde mohou návštěvníci spatřit různé druhy stromů, včetně borovice a smrku, stejně jako bohatou nabídku lesních plodů. Při štěstí je možnost zahlédnout i nějakou zvířenu, jako jsou srnky nebo divoká prasata.

Historie a kultura

Okolí Lesného je bohaté také na historická místa a památky. V blízkém okolí se nachází několik zachovalých menších hradů a zámků. Tato místa se mohou stát zajímavým cílem krátkého výletu pro ty, kteří se kromě přírodních krás zajímají i o historii a kulturu regionu.

Jak se tam dostat

Do oblasti Slavkovského lesa a k hoře Lesný se nejsnáze dostanete autem, ale také veřejná doprava je dobře dostupná. Nejbližší větší město je Dolní Žandov, odkud se můžete vydat po značených turistických trasách vedoucích až k vrcholu.

Reklama

Celý region je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidnou dovolenou v přírodě s možností řady sportovních aktivit a historických výletů. Návštěva Lesného je nezapomenutelným zážitkem jak pro milovníky dobrodružství, tak pro ty, kteří upřednostňují odpočinek v krásné krajině.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu