Lesní divadlo Řevnice

Lesní divadlo v Řevnicích, založené Václavem Čekanem v roce 1916, je unikátní kulturní skvost uprostřed středních Čech. Nachází se v malebném kraji Brdy, konkrétně v obci Řevnice, která leží v okrese Praha-západ. Toto divadlo je vskutku zvláštní díky svému umístění v srdci lesa, což mu dodává nezaměnitelnou atmosféru a půvab.

Reklama

Historie a atmosféra divadla

Lesní divadlo Řevnice bylo otevřeno v období první světové války a za více než sto let své existence se stalo symbolem místní kultury. Tehdejší zakladatel, Václav Čekan, vytvořil oázu kultury v přírodním prostředí, která přitahuje návštěvníky svou jedinečností. Návštěvníky uchvátí hlediště vytesané do svahu lesa, což poskytuje jednak přirozené akustické vlastnosti a zároveň pocit blízkosti s přírodou.

Kulturní události v lese

Jedním z nejvýraznějších aspektů Lesního divadla Řevnice je široká škála kulturních akcí, které zde můžete zažít. Milovníci hudby si přijdou na své během rockových a bluesových koncertů, které jsou často pořádány pod širým nebem za zvuku šumění listí. V létě se divadlo stává dějištěm klasických her, které získávají díky přírodnímu scénáři ještě větší působivost.

Tradice a festivaly

Každoročně se zde koná tradiční jarní Festival folklórních souborů, který přivádí dohromady nadšence tanečního a hudebního folklóru. Tato událost je skvělou příležitostí spatřit pestrou směsici lidových krojů a uslyšet zvuky autentických lidových nástrojů. Festival přitahuje nejen místní obyvatele, ale i turisty z celé republiky.

Půvab přírodní scény

Lesní divadlo Řevnice těží ze svého umístění v lese, který poskytuje návštěvníkům příjemné prostředí pro odpočinek a únik od městského shonu. Návštěvníci mohou při procházkách okolními stezkami obdivovat přírodní krásy Brd a vychutnat si klid lesa před nebo po kulturní akci.

Reklama

Návštěva Lesního divadla Řevnice je zážitkem, který spojuje kulturu s přírodou. Zásluhou širokého spektra pořádaných akcí a jedinečné atmosféry přírodního divadla nabízí každému návštěvníkovi něco výjimečného.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu