Lázně Kyselka

Lázně Kyselka jsou fascinujícím komplexem lázeňských budov, nacházejícím se v obci Kyselka podél pravého břehu řeky Ohře. Toto místo je známé svou malebnou krajinou, která je oblíbená mezi vodáky i turisty, díky sevřeným úbočím Doupovských hor.

Reklama

Historie a architektura

Historická hodnota Lázní Kyselka je nepopiratelná. Komplex byl vybudován v 19. století a mezi jeho ikonické stavby patří dům Stallburg, dříve zvaný také Mattoniho vila. Velký význam pro rozvoj lázní měl italský podnikatel Heinrich Mattoni, který proslavil zdejší minerální vodu, dodnes známou jako Mattoni.

Různé podoby a rekonstrukce

Během let prošly budovy různými proměnami. V roce 2015 a 2016 proběhly významné rekonstrukce, které pomohly obnovit krásu někdejších lázeňských budov. Bohužel, před rekonstrukcí byly některé budovy v tak špatném stavu, že byly téměř určeny k demolici. Díky snahám o.p.s. Lázně Kyselka se však většina komplexu podařilo zachránit.

Turistické zajímavosti

Tato lokalita nabízí mnoho atrakcí. Především se jedná o pramen Mattoni, kde se dodnes stáčí minerální voda, známá pro své léčebné účinky. V blízkosti pramene byla otevřena i expozice věnovaná historii značky Mattoni. Návštěvníci mohou rovněž vystoupat na vrch Bučina, odkud je krásný výhled na celé údolí.

Sport a rekreace

Řeka Ohře je ideální pro vodáky, kteří si tady mohou užít sjíždění rychle proudících vod. Okolní lesy pak nabízí perfektní možnosti pro turistické a cyklistické výlety. Díky různorodé a bohaté fauně i flóře je údolí velmi atraktivní i pro milovníky přírody.

Reklama

Lázně Kyselka jsou skvělým místem k návštěvě pro každého, kdo hledá kombinaci historie, přírodních krás a relaxace. Ať už sem zavítáte kvůli minerální vodě, malebné přírodě nebo fascinující historii, najdete zde útočiště od každodenního shonu a inspiraci pro další objevování.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu