Křenovská váha

Začněte svůj objevující výlet v malebné obci Křenovy, která se nachází v Plzeňském kraji nedaleko Domažlic. Zde můžete navštívit Křenovskou váhu, nejmenší muzeum v České republice. I přes svou diminutivní velikost nabízí toto muzeum návštěvníkům fascinující náhled do historie vážení a metrologie.

Reklama

Umístění a Přístupnost

Křenovská váha se nachází v centru obce Křenovy, která leží v malebné Plzeňské pahorkatině. Díky své nadmořské výšce 364 m n.m. poskytuje oblast krásné výhledy na okolní přírodní scenérie. Do Křenov se snadno dostanete jak autem, tak i veřejnou dopravou z okolních měst a obcí.

Co Vás Čeká

Křenovská váha je unikátním místem, kde si můžete prohlédnout staré váhy a zjistit, jak se v minulosti měřila hmotnost předmětů. Toto muzeum vám představí nejrůznější druhy vah od rovnoramenných přes kapesní váhy až po různé měřicí přístroje, které se používaly ve starých obchodech a dílnách.

Interaktivní Expozice

Během návštěvy budete mít možnost vyzkoušet si některé z vystavených vah a zjistit, jak fungovaly. Místní průvodci vám rádi vysvětlí, jak se v minulosti vážila různé suroviny, výrobky a zboží.

Historický Kontext

Expozice je doplněna o informativní panely a předměty, které ilustrují každodenní život v minulých dobách a význam vážení ve společnosti. Obohatíte své znalosti o historii metrologie a její vývoj od starověku až do novověku.

Reklama

Proč Navštívit

Křenovská váha je ideálním cílem pro rodiny s dětmi, školy i milovníky historie. Její malá velikost zaručuje, že se věnujete každému exponátu s dostatečnou pozorností, aniž byste se cítili zahlceni. Navíc okolní krajina Plzeňské pahorkatiny nabízí různé příležitosti pro turistiku a venkovní aktivity, což činí Křenovy skvělým výchozím bodem pro delší výlety.

Navštivte Křenovskou váhu a ponořte se do historie vážení, která odráží nejen technologický vývoj, ale i kulturní a sociální aspekty minulosti. Tento malý klenot české muzeologie ve vás zanechá velký dojem.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu