Královecký Špičák

Královecký Špičák je nejvyšší hora Vraních hor a zároveň vyššího geomorfologického celku s názvem Broumovská vrchovina. Vypíná se nedaleko hranice s Polskem, asi 6 km od Žacléře. Tato malebná, avšak relativně neznámá hora, nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na krajinu Královéhradeckého kraje.

Reklama

Vraní hory

Krása a klid Vraních hor lákají především milovníky přírody a pěší turistiky. Tato oblast na pomezí Česka a Polska je známa svou divokou a méně dotčenou přírodou. Málokdy zde potkáte husté davy turistů, což z Královeckého Špičáku činí ideální místo pro únik od shonu moderního života.

Významné body oblasti

Návštěva Královeckého Špičáku se může stát nezapomenutelným zážitkem. Vedle kouzelné přírody můžete objevit i historické a kulturní památky:

  • Žacléř: Historické městečko s malebným náměstím a starobylou architekturou.
  • Kuks: Barokní komplex známý svými sochami a krásným zámkem, který se nachází v blízkosti.
  • Broumovský klášter: Nedaleko Královeckého Špičáku se nachází také slavný benediktinský klášter v Broumově.

Turistické trasy

V oblasti je několik dobře značených turistických tras, které vám umožní prozkoumat různorodé scenérie. Trekkingové stezky vedoucí na Královecký Špičák jsou přístupné jak pro zkušenější turisty, tak pro rodiny s dětmi. Na vrcholu hory, která dosahuje výšky 879 m n.m., získáte nezapomenutelné výhledy na okolní krajinu.

Doprava a přístup

Královecký Špičák je nejlépe dostupný autem nebo na kole. Z města Žacléř se snadno dostanete na začátky turistických tras vedoucích na horu. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, je možné využít autobusy do nedalekých obcí a odtud pokračovat pěšky.

Reklama

Přírodní a kulturní bohatství

Ačkoliv je Královecký Špičák především přírodní destinací, jejíž hlavní atrakce spočívá v krásách přírody, nezapomínejte na kulturní aspekty regionu. Královéhradecký kraj a zejména okres Trutnov je bohatý na kulturní festivaly, místní slavnosti a tradiční řemesla. Při plánování vaší cesty stojí za to vzít tyto události v úvahu.

Celkově je Královecký Špičák místem plným přírodních krás a klidu, které čeká na vaše objevení. Ať už jste nadšený turista, milovník přírody nebo hledáte místo pro klidný odpočinek, tato hora vám poskytne vše, co potřebujete pro dokonalý útěk do přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu