Kotnov

Kotnov, někdy nazývaný také Hradiště, je klíčovou součástí historického jádra města Tábor. Tento bývalý hrad, přeměněný na pivovar, se majestátně tyčí nad vysokým svahem a řekou Lužnicí. Místu dominuje zachovalá vyhlídková věž s Bechyňskou branou, která je dobře viditelná i pro proplouvající vodáky.

Reklama

Historie hradu Kotnov

Hrad byl původně založen ve 13. století, kdy sloužil jako obranná pevnost. Po husitských válkách, které město Tábor proslavily, však hrad ztratil svůj strategický význam a byl později přeměněn na městský pivovar. Tato přeměna dala hradu nový život a zajímavé využití, které je pro mnohé návštěvníky překvapivé.

Architektonické skvosty

Kotnov má několik architektonicky cenných prvků. Nejvýznamnější je jeho vyhlídková věž, z níž je nádherný pohled na řeku Lužnici a okolní krajinu. Bechyňská brána, která tvoří součást věže, je jedním z nejdůležitějších vstupů do starého města. Tento prvek gotické architektury přidává lokaci na atraktivitě a půvabu.

Moderní využití

Dnes je Kotnov přístupný veřejnosti jako turistická atrakce a místo s bohatou historií. Věž i pivovar jsou častým cílem turistů, kteří mohou obdivovat historické exponáty nebo se zúčastnit různého programování a tematických prohlídek. Lokalita je oblíbená zejména mezi milovníky historie a architektury.

Okolní atrakce

Okolí Kotnova nabízí také mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Město Tábor je známé svými historickými památkami, včetně Husitského muzea, které se nachází v blízkosti. Pro milovníky přírody je nedaleká řeka Lužnice ideálním místem pro vodní sporty a rybaření.

Reklama

Jak se sem dostat

Kotnov se nachází v okrese Tábor v Jihočeském kraji. Nejjednodušší cesta je autem nebo autobusem s následnou procházkou. Parkování je dostupné v blízkosti historického centra města.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu