Kostel svatého Jiljí v Nymburku

Kostel svatého Jiljí v Nymburku je skutečnou historickou perličkou a důležitou dominantou města, kterou naleznete přímo na Kostelním náměstí. Tento nádherný cihlový chrám, jehož původ se datuje do 13. století, představuje brilantní ukázku gotické architektury. Spojuje se zde historické kouzlo s duchovní atmosférou. Kostel je obklopen středověkými městskými hradbami, které mu dodávají na majestátním vzhledu a tvoří společně s ním typickou kulisu tohoto krásného města na Labi.

Reklama

Architektura a historie

Kostel byl postaven v průběhu 13. století, v období největšího rozkvětu gotického umění v našich zemích. Jeho cihlová konstrukce je jedinečná a připomíná nám středověkou stavební techniku. Interiér kostela je bohatý na fresky a vitráže, které znázorňují život svatého Jiljí. Mezi nejzajímavější architektonické prvky patří vysoká, štíhlá věž s cimbuřím, která dominuje horizontu města.

Turistické zajímavosti

Navštívení kostela svatého Jiljí není zajímavé jen pro milovníky historie a architektury. Okolní městské hradby skýtají krásné vyhlídky na řeku Labe a na celé město. Návštěvníci se zde mohou procházet po starých kamenných cestách a nasávat atmosféru dávných časů. Nymburk sám je znám svými historickými památkami a útulnými kavárnami, což činí váš výlet do tohoto města ještě příjemnějším.

Další církevní stavby v okolí

Nymburk a jeho okolí jsou rozmanité na další církevní památky, které stojí za návštěvu. Kostely jako kostel svatého Jiří a kaple svatého Jana Křtitele dodávají městu punc duchovní významnosti. Každá z těchto staveb má své vlastní kouzlo a historii, jež můžete objevit.

Jak se k nám dostanete

Nymburk je snadno dostupný autem i veřejnou dopravou. Město se nachází ve Středočeském kraji, a parkovat můžete na několika dostupných místech poblíž centra. Město je také propojeno vlakovými a autobusovými spoji z Prahy a okolních měst, což z něj činí ideální cíl na jednodenní výlet či delší prozkoumání středověkých pokladů České republiky.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu