Kočičí hrádek

Kočičí hrádek u Slatiňan je unikátním a okouzlujícím místem v areálu zámku ve Slatiňanech. Tento zmenšený model romantického hradu, zasazený do krásné krajiny Českomoravské vrchoviny, je ideální destinací pro rodinný výlet.

Reklama

Historický Kontext

Kočičí hrádek vznikl jako součást zábavného a naučného parku, který byl vytvořen v 19. století pro tehdejší šlechtu. Menší verze hradu je pečlivě vypracovanou kopií středověké architektury a sloužila dětem z rodu Auerspergů k jejich hrám a dobrodružstvím.

Architektonické Detaily

Tento zmenšený hrad byl postaven s ohledem na detaily, které reflektují kotěcí fantazii. Hrádek zaujme svými cimbuřími, malými věžičkami a romantickými prvky, které návštěvníky přenesou zpět do dob rytířů a princezen.

Okruh zámku ve Slatiňanech

Navštívit Kočičí hrádek znamená také prozkoumat okolní areál zámku ve Slatiňanech. Tento barokní zámek skýtá rozsáhlý park, který je ideální pro procházky. V parku se navíc nachází několik dalších architektonických zajímavostí, včetně chráněných historických budov.

Atrakce v okolí

  • Hippologické muzeum: Nachází se přímo v zámku Slatiňany a je jedním z největších svého druhu v České republice. Sbírky zde zajisté zaujmou všechny milovníky koní.
  • Přírodně-krajinářský park: Tento park nabízející malebné pohledy a romantická zákoutí se zrcadlí v okolní přírodě Českomoravské vrchoviny.
  • Stanice příměstské hromadné dopravy: Blízko zámku je dostupná stanice, zajišťující pohodlnou a snadnou dostupnost města Pardubice a okolních měst.

Praktické Informace

Kočičí hrádek se nachází ve výšce 340 m n.m., což poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu. Slatiňany, ležící v Pardubickém kraji, jsou snadno dosažitelné autem nebo hromadnou dopravou. Vstup do areálu zámku a k samotnému hrádku je veřejně dostupný, čímž je toto místo ideální i pro nenáročné výlety s dětmi.

Reklama

Návštěvníci ocení i možnost prozkoumat zdejší turistické trasy a okolní přírodní rezervace, které skýtají řadu příležitostí pro pěší turistiku i cykloturistiku.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu