Kaple sv. Stapina nad pramenem Klokočka

Kaple sv. Stapina je malá, ale významná stavba, která se nachází v malebném prostředí Středočeského kraje, konkrétně v okrese Mladá Boleslav. Toto místo je známé zejména díky prameni říčky Klokočka, který vyvěrá přímo pod kaplí, což z něj činí unikátní přírodní i architektonickou zajímavost. Kaple, zasvěcená svatému Prokopovi, přináší klid a duchovní rozjímání svým návštěvníkům.

Reklama

Historie a architektura

Kaple sv. Stapina byla postavena v jednoduchém barokním stylu, typickém pro venkovské církevní stavby této doby. Její historie sahá do 18. století, kdy byla vybudována jako místo pro modlitbu a rozjímání místních obyvatel. Vnitřek kaple je skromný, ale působivý svými pietními dekoracemi a duchovní atmosférou.

Místo a přístup

Kaple se nachází nedaleko města Bakov nad Jizerou, a to ve výšce 249 metrů nad mořem. Je snadno přístupná pěšky i na kole, což z ní činí oblíbený cíl pro místní obyvatele i turisty. Okolní příroda nabízí krásné vycházkové trasy a možnost prozkoumat nedotčenou krajinu Středočeského kraje.

Co navštívit v okolí

Návštěva kaple může být spojena s dalšími turistickými cíli v okolí. Mezi ně patří:

  • Bakov nad Jizerou: Město s bohatou historií a zajímavou architekturou.
  • Hrad Bezděz: Impozantní hradní zřícenina s nádherným výhledem do okolí.
  • CHKO Český ráj: Ráj pro milovníky přírody a pěší turistiky.

Kromě duchovní hodnoty, kterou kaple sv. Stapina nabízí, se jedná o skvělé místo pro odpočinek a načerpání síly z okolní nádherné přírody. Pokud hledáte klidné místo pro meditaci nebo jen krásný výlet, je toto místo tou správnou volbou.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu