Kaple Sv. Barbory – Buchlovice

Kaple sv. Barbory se nachází uprostřed malebných Chříbských lesů nedaleko Buchlovického hradu ve Zlínském kraji, konkrétně v okrese Uherské Hradiště. Tato církevní stavba je jedinečným místem nejen pro věřící, ale i pro milovníky historie a architektury. Je situována v nadmořské výšce 496 metrů a nabízí uchvacující výhledy na okolní krajinu. Kaple sv. Barbory je zasvěcena patronce horníků a dělostřelců, což svědčí o její významné roli v historii tohoto regionu.

Reklama

Historie a Architektura

Kaple byla vystavěna v 17. století a představuje skvost barokní architektury. Její interiér je vyzdoben nádhernými freskami a oltář je zdoben dřevěnými sochami. Na stavbě kaple se podíleli významní umělci té doby, což dodává místu jeho historický význam a estetickou hodnotu.

Dostupnost a Okolí

Kaple je snadno dostupná pěšky z Buchlovického hradu, který je sám o sobě významnou turistickou atrakcí. Cesta lesem vede příjemnou přírodou, což přidává na celkovém dojmu z návštěvy tohoto místa. V okolí kaple se nacházejí další turistické stezky a zajímavosti, jako jsou například staré kamenné stavby a výhledy na kraj Chřiby.

Co Nevynechat

Návštěvníci by si neměli nechat ujít prohlídku nádherných fresků uvnitř kaple, které vyprávějí příběhy z života sv. Barbory. Je také doporučeno projít se po okolních stezkách a vychutnat si klid a krásu Chříbských lesů. Pro milovníky historie je zde možnost navštívit nedaleký hrad Buchlov, který je bohatý na historické artefakty a expozice.

Kaple sv. Barbory je místem, kde se prolíná historie s přírodní krásou, a představuje unikátní cíl pro každého, kdo navštíví Zlínský kraj.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu