Kamenné moře u Deblova

Máte rádi historii, a nejlépe tu hodně vzdálenou? Tak přesně pro vás je tento tip na výlet v Železných horách. Zajeďte si do Deblova, kde na vás čeká opravdová, i když krátká cesta do pravěku.

Reklama

Pardubický kraj

Kraj, který nabízí návštěvníkům mnoho různorodých zážitků, ať už se jedná o kulturní památky, přírodní krásy nebo turistické atrakce. V Pardubickém kraji se nachází neokoukaný skvost – Kamenné moře u Deblova. Tuto jedinečnou přírodním památku naleznete v okrese Chrudim, konkrétně v obci Mladoňovice.

Turistické zajímavosti

Kamenné moře u Deblova je ideálním místem pro všechny milovníky přírody a historie. Je to přírodní památka, která vás vezme zpět do pravěkých dob. Jedná se o velkou plochu posetou kameny různé velikosti, které zde byly zanechány díky geologickým procesům, jež probíhaly před mnoha tisíci lety. Přestože tato oblast leží v nadmořské výšce kolem 448 metrů, je velmi přístupná a nenáročná na turistiku.

Nejenže oblast Kamenného moře skýtá zajímavé pohledy na přírodní útvary, ale je také bohatá na flóru a faunu. Můžete zde spatřit různé druhy rostlin a živočichů, které jsou typické pro Českomoravskou vrchovinu, pohoří, ve kterém se Deblov nachází.

Historický význam

Kamenné moře má nejen přírodní, ale i historický význam. Oblast byla osídlena již od pravěku a kameny zde zanechaly nejen přírodních procesů, ale i lidské činnosti. Archaeologické nálezy v regionu naznačují, že zdejší lidé používali tyto kameny ke stavbě svých obydlí a nástrojů.

Reklama

Aktivní odpočinek

Pro ty, kdo hledají aktivní odpočinek, je Kamenné moře ideálním místem. Nabízí možnost pěší turistiky v nádherné přírodě, kde si můžete vychutnat klid a ticho venkova, a zároveň se dozvědět něco nového o historii tohoto úchvatného kraje. Ať už jste rodina s dětmi, pár hledající romantický výlet, nebo vášnivý turista, Kamenné moře u Deblova vás nezklame.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu