Jindřišská věž

Jindřišská věž je jednou z významných dominant hlavního města Prahy, která uchvátí své návštěvníky nejen svou historií, ale i nádherným výhledem. Její založení se datuje do 14. století, kdy byla postavena jako součást kostela svatého Jindřicha a Kunhuty.

Reklama

Historický význam

Jindřišská věž sloužila původně jako zvonice a stala se svědkem mnoha historických událostí. V průběhu let byla několikrát přestavována a rozšiřována. V roce 1577 dostala věž svůj současný renesanční vzhled. Po velkém požáru v 17. století proběhla rozsáhlá rekonstrukce, což vedlo k výrazné proměně její podoby.

Architektonické detaily

Věž je vysoká 65,7 metru a její fasáda je zdobena jemnými kamennými reliéfy a sochami. Původní dřevěné konstrukce byly během renovací nahrazeny modernějšími materiály, přesto však věž neztratila svůj historický charakter. Interiér věže ukrývá řadu zajímavostí, včetně původního zvonu Marie, který váží téměř tři tuny.

Výhled a návštěvnické atrakce

Výstup na vrchol věže nabízí nádherný panoramatický výhled na celou Prahu. Na jednotlivých patrech věže jsou umístěny expozice, které návštěvníky provází historií věže i samotného města. Kromě toho je zde umístěná kavárna, kde si můžete odpočinout a zároveň si vychutnat kávy s výhledem na Pražský hrad a Vltavu.

Současné využití

Dnes je Jindřišská věž nejen oblíbeným turistickým cílem, ale také místem konání různých kulturních akcí. Pravidelně se zde pořádají výstavy, koncerty a tematické večery. V zimním období je věž osvětlená a stává se symbolem vánoční atmosféry v centru města.

Reklama

Praktické informace

Vstup do věže je umožněn po zaplacení vstupného, které se liší podle sezóny a druhů prohlídek. Pro návštěvníky je připraven výtah, ale je možné vystoupat i po původním točitém schodišti, které dodává výstupu autentický ráz. Otevírací doba se mění v průběhu roku, proto je vhodné si ji před návštěvou ověřit na oficiálních stránkách.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu