Hrad Roupov

Původně postaven v 13. století na popud Držka z Roupova, potomek rodu Drslaviců, Hrad Roupov se stal jednou z nejpozoruhodnějších památek Plzeňského kraje. Okres Plzeň-jih, kde se tato zřícenina nachází, se pyšní malebnou krajinou, která nabízí nádherné výhledy na okolní přírodní scenérie.

Reklama

Historie a architektura

Hrad Roupov, který stával ve výšce 476 metrů nad mořem, byl původně středověkým hradem, jenž hrál významnou roli v obranném systému regionu. Po svém vzniku ve 13. století byl několikrát přestavován a rozšiřován. Hradní komplex, dnes již v rozvalinách, poskytuje návštěvníkům možnost spatřit zbytky hradních zdí, věží a nádvoří, které svědčí o jeho někdejší grandeur.

Jižní Plzeňsko

Okolí hradu je ideálním místem pro milovníky turistiky. Plzeň-jih, okres, ve kterém se hrad nachází, nabízí bohaté možnosti pro pěší turistiku i cyklistiku. Návštěvníci mohou spojit procházku po zřícenině s výletem po okolní přírodě, která je plná lesů, luk a pitoreskních vesniček.

Turistické zajímavosti

Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Hrad Roupov, se mohou těšit na jedinečný zážitek nejen z prozkoumávání hradu samotného, ale také z okolních turistických zajímavostí. Nedaleko hradu se nachází několik dalších historických památek a přírodních rezervací, které stojí za vidění. Mezi místní turistické atrakce patří tradiční lidová architektura, starobylé kostely a krásné vyhlídky.

Zříceniny a památky

Hrad Roupov není jen obyčejná zřícenina; je to místo, kde se historie setkává s přírodou. Návštěvníci mají možnost zkoumat každý kout této zříceniny a díky informačním tabulím se dozvědět více o její historii i architektonických zajímavostech. Pro ty, kdo ocení klid a krásu historických míst, je Hrad Roupov ideální destinací.

Reklama

Prohlídka Hrad Roupov může být nejen poučným výletem do minulosti, ale také příjemnou procházkou v srdci Plzeňského kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu