Dyleň

Dyleň je jedním z nejvýznamnějších vrcholů v pohoří Český les, nacházející se v okrese Cheb v Karlovarském kraji. Vzdálenost od Mariánských Lázní činí jen několik kilometrů, což dělá z vrcholu oblíbený cíl pro turisty. S nadmořskou výškou 937 metrů nabízí úchvatné panoramatické výhledy na okolní krajinu, a to zejména směrem na Bavorsko.

Reklama

Nádherná příroda a bohatá historie

Tato oblast je nejen přírodní oázou, ale i lokalitou bohatou na historii. Vrchol Dyleň býval v minulosti využíván jako strategické vojenské stanoviště. Dnes můžete kolem procházet turistické trasy, které vás zavedou k bývalým vojenským objektům. Tyto objekty dýchají historií a oživují vzpomínky na časy, kdy zde probíhala intenzivní vojenská činnost.

Turistické trasy a aktivity

Turisté ocení jak pěší, tak i cyklistické trasy, které křižují celý region. Mezi nejoblíbenější stezky patří ta vedoucí z Mariánských Lázní přímo na vrchol Dyleň a dále přes několik menších kopců a lesů až k hranici s Bavorskem. Na své si přijdou i milovníci geocachingu, jelikož v okolí je rozmístěno několik zajímavých skrýší.

Flóra a fauna

V oblasti kolem vrcholu Dyleň se můžete setkat se pestrou faunou i flórou. Husté lesy jsou domovem pro vzácné druhy rostlin a živočichů. Nacházejí se zde například srnci, divoká prasata či různé druhy ptáků. Lesní podrost tvoří hlavně borůvky a různé druhy kapradin.

Praktické informace

Přístup na vrchol je možný po značených turistických stezkách. Dyleň se nachází v blízkosti obce Stará Voda, kde můžete zaparkovat a vydat se na pěší túru. Pro všechny návštěvníky je důležité mít pevnou obuv a být připraven na náročnější terén. Na vrcholu není žádná restaurace, proto je vhodné si vzít s sebou dostatek vody a svačin.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu