Dub ve Starých Splavech

Ve Starých Splavech na břehu Máchova jezera roste chráněný památný strom – dub letní. Tento majestátní strom se nachází v Libereckém kraji, konkrétně v okrese Česká Lípa. Dub má nejen historický význam, ale také přitahuje milovníky přírody a turisty z celé republiky.

Reklama

Přírodní památka

Dub ve Starých Splavech je klasifikován jako přírodní památka a nachází se v nadmořské výšce 270 metrů. Svým impozantním vzhledem a velkolepým věkem je skutečným klenotem tohoto regionu. Přispívá k biodiverzitě okolní přírody a poskytuje útočiště pro různé druhy ptáků a hmyzu.

Krajina kolem Máchova jezera

Dub roste na břehu Máchova jezera, které je samo o sobě oblíbenou turistickou destinací. Jezero je ideálním místem pro různé vodní sporty, koupání a pikniky. Okolí je protkáno pěšími a cyklistickými stezkami, což návštěvníkům umožňuje prozkoumat krásy této oblasti. Místní krajina je charakterizována lesy, loukami a dalšími přírodními úkazy, které dohromady tvoří malebný a klidný celek.

Historická hodnota a ochrana

Starý dub je chráněný nejen kvůli své ekologické hodnotě, ale také z historických důvodů. Památné stromy jako tento dub jsou živými památkami, které nám připomínají dobu, kdy byl lidský život více propojen s přírodou. Místní obce včetně města Doksy se starají o to, aby tento strom byl udržován a chráněn pro budoucí generace.

Kulturní a rekreační aktivity

Turisté, kteří navštíví dub ve Starých Splavech, mohou spojit svůj výlet s návštěvou dalších kulturních a přírodních památek v okolí. Máchovo jezero nabízí bohatý program kulturních a sportovních akcí, které přitahují návštěvníky různého věku a zájmů. Oblast je také bohatá na historické památky, hrady a zámky, které stojí za prohlídku.

Reklama

Praktické informace

Pro návštěvníky, kteří se chtějí podívat na tento památný strom, je dostupnost relativně snadná. Staré Splavy jsou snadno dosažitelné autem a veřejnou dopravou. Navíc, jakmile dorazíte, můžete využít místní ubytovací a stravovací zařízení, která nabízejí pohodlí a možnost strávit více času objevováním tohoto jedinečného místa.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu