Dub u Valdeka

V malebném koutě Středočeského kraje, nedaleko města Kladno, se nachází majestátní památný strom – Dub u Valdeka. Tento strom je nejen přírodním zázrakem, ale také důležitou historickou památkou, která fascinuje návštěvníky svou impozantní výškou a hustou korunou. Dub se nachází v okrese Kladno, konkrétně v obci Braškov, a je součástí krásné chráněné krajinné oblasti Křivoklátské vrchoviny.

Reklama

Zajímavosti o Dubu u Valdeka

Dub u Valdeka je unikátní svou velikostí a věkem, což z něj činí jeden z nejpozoruhodnějších stromů v regionu. Má zvláštní atmosféru, která ho obklopuje, a je častým cílem přírodovědců, turistů i místních obyvatel. Pod tímto stromem se často konají pikniky a odpočinkové zastávky, díky čehož se stal oblíbeným místem k posezení a vychutnání si přírodního prostředí.

Přírodní památka v srdci Křivoklátské vrchoviny

Dub u Valdeka je klasifikován jako přírodní památka, což podtrhuje jeho ekologický a kulturní význam. Kolem dubu se rozprostírá výjimečně krásná krajina Křivoklátské vrchoviny, která nabízí nejen turistické trasy, ale také bohatou flóru a faunu. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, cykloturistiku, ale i pro rodinné výlety.

Geografické a historické kontexty

Nachází se v nadmořské výšce 419 metrů, což stromu poskytuje ideální podmínky pro růst. Okolní příroda je charakterizována přítomností dalších vzácných druhů rostlin a stromů, které společně vytvářejí harmonické prostředí. Historicky byl dub svědkem mnoha událostí a změn v krajině, což ještě více zvyšuje jeho kulturní hodnotu.

Dostupnost a turistické informace

Dub je snadno dostupný jak pro pěší, tak pro cyklisty, a je možné se k němu dostat i automobilem s následným krátkým pěším přesunem. Na místě najdete informační tabule, které poskytují další zajímavé údaje o tomto stromu a okolní krajině. Pro milovníky fotografování se jedná o ideální bod k zachycení nádherných přírodních scenérií.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu