Drkolná

Drkolná, dominanta Plzeňského kraje nacházející se v okresu Klatovy, je nejvyšším vrcholem Středočeské pahorkatiny. Hora s výškou 728 metrů nad mořem nabízí návštěvníkům úchvatné přírodní scenérie a důležitý hydrologický bod – na jejích jihovýchodních svazích pramení řeka Úslava, která hraje klíčovou roli v lokálním hydrografickém systému.

Reklama

Přírodní bohatství a turistické aktivity

Drkolná je ideálním cílem pro milovníky přírody a turistiky. Na jejích svazích se návštěvníci mohou těšit na bohaté lesní porosty a horské louky, které poskytují útočiště rozmanitým druhům flóry a fauny. Pěší turisté i cyklisté ocení dobře značené stezky, jež vedou malebnou krajinou Středočeské pahorkatiny.

Historické a kulturní zajímavosti

V okolí hory Drkolné najdeme několik zajímavých historických památek. Nedaleko se nachází obec Mochtín, která nabízí pohled do tradičního vesnického života. V Mochtíně je možné navštívit místní kostel nebo některé z lidových staveb, jež dodávají oblasti specifický ráz.

Zajímavosti v okolí

Kromě samotné hory je v blízkém okolí několik dalších turistických atrakcí. Milovníci vodních sportů mohou zamířit k řece Úslavě, která pramení na svazích Drkolné a poskytuje skvělé příležitosti pro rybaření nebo kanoistiku. Oáza klidu a přírodní krásy je ideální také pro pikniky nebo rekreační procházky přírodou.

Doprava a přístup

K Drkolné se nejlépe dostanete osobním vozem, přičemž nejbližší velké město je Plzeň. K dispozici jsou i místní autobusové spoje, které vás dopraví do obce Mochtín, odkud lze vyrazit na pěší výlet k vrcholu hory. Doporučuje se používat turistické mapy nebo navigační aplikace pro snadnější orientaci v terénu.

Reklama

Drkolná svým návštěvníkům nabízí jedinečný pohled na malebnou část České republiky, která je bohatá nejen na přírodní krásy, ale také na kulturní a historické hodnoty. Bez ohledu na roční období, každá návštěva tohoto místa slibuje nezapomenutelné zážitky a klidný únik do přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu