Dlouhá hora

Dlouhá hora, významný vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu, se tyčí v nadmořské výšce 745 metrů a tvoří dominantu okolní krajiny. Tato přírodní rezervace se nachází poblíž Bílého Kostela nad Nisou v Libereckém kraji. Překrásné výhledy a rozmanitá fauna a flóra z ní činí oblíbené místo pro milovníky přírody a turistiky.

Reklama

Historie a příroda

Vzhledem k bohaté geologické historii je Dlouhá hora domovem zajímavých skalních útvarů a jedinečných ekosystémů. Tato lokalita je chráněna jako přírodní rezervace, což zajišťuje, že její přírodní krásy zůstávají nedotčené. Mezi stromy, které zde rostou, převládají jedle a buky, a oblast je rovněž bohatá na druhy ptáků a drobných živočichů.

Aktivity pro turisty

Pro turisty je Dlouhá hora rájem. Nabízí mnoho turistických tras, které vedou přes malebné lesy a louky. Jednou z nejoblíbenějších tras je stezka vedoucí z Bílého Kostela nad Nisou, která poskytuje pohodlný přístup k vrcholu. Tato trasa je vhodná pro rodiny s dětmi i pro zdatnější turisty hledající výzvu.

Kultura a tradice

Dlouhá hora není jen o přírodních krásách. V oblasti lze nalézt stopy historických aktivit, včetně starých hornických prací, které připomínají časy, kdy byla tato oblast centrem těžby. Okolní vesnice si dodnes uchovávají svůj tradiční ráz, a návštěvníci mohou prozkoumat místní řemesla a ochutnat tradiční pokrmy v útulných venkovských hospůdkách.

Praktické informace

  • Nejbližší město: Bílý Kostel nad Nisou
  • Kraj: Liberecký kraj
  • Okres: Okres Liberec

Zda se vydáte na Dlouhou horu na jednodenní výlet nebo se rozhodnete zůstat v některém z okolních penzionů, určitě si užijete bohatou přírodu a klid tohoto kouzelného koutu České republiky.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu