Divadlo Hybernia (Dům U Hybernů)

Divadlo Hybernia, někdy také nazývané Dům U Hybernů, je prominentním kulturním stánkem v srdci Prahy. Po náročné rekonstrukci bylo slavnostně otevřeno v roce 2006 muzikálem Golem, jehož autory jsou renomovaní tvůrci Karel Svoboda, Zdeněk Zelenka, Lou Fanák Hagen a Filip Renč. Tento koncertně-divadelní komplex je dnes jednou z předních destinací pro milovníky hudby a divadla.

Reklama

Historie a architektura

Budova, ve které se divadlo nachází, má bohatou minulost. Původně zde stával klášter a později byl přestavěn na výstavní dům. S jeho architekturou se mísí barokní a klasicistní prvky, což ji činí unikátní. Během rekonstrukce byly zachovány některé z původních architektonických detailů, které návštěvníky okamžitě zaujmou. Fascinující je i interiér, kde jsou moderní prvky citlivě zakomponovány do historického kontextu.

Kulturní program

Divadlo Hybernia hostí širokou škálu představení, od muzikálů a koncertů až po taneční vystoupení a divadelní hry. Mezi známé muzikály, které zde byly uvedeny, patří nejen Golem, ale i další oblíbené tituly, které přitahují diváky z celé republiky i ze zahraničí.

Zajímavá místa v okolí

Dům U Hybernů se nachází v samém centru Prahy, nedaleko známých turistických destinací jako jsou Prašná brána, Obecní dům a Náměstí Republiky. Tento strategický umístění umožňuje návštěvníkům snadný přístup k dalším kulturním a historickým pokladům Prahy.

Divadlo Hybernia rozhodně stojí za návštěvu nejen kvůli svému bohatému kulturnímu programu, ale také díky své historické a architektonické hodnotě. Je to místo, kde se historie setkává s modernitou a kde každé představení přináší jedinečný zážitek.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu