Chráněný strom Douglaska tisolistá

V obci Sloup v Čechách, která se nachází v malebném Libereckém kraji, roste jedinečný a památný strom – Douglaska tisolistá. Tento strom je významnou přírodní památkou, která fascinovala návštěvníky a místní obyvatele již po generace.

Reklama

Význam a historie

Douglaska tisolistá, známá také jako Douglaska zelená (Pseudotsuga menziesii), je původem ze Severní Ameriky a je známá pro svou mohutnost a dlouhověkost. Tento konkrétní exemplář v obci Sloup v Čechách byl vysazen před více než stoletím a dorostl do úctyhodné výšky, která jej činí zdaleka viditelnou dominantou okolní krajiny. Strom je pečlivě chráněn a opečováván, což zajišťuje jeho dlouhodobé zachování pro budoucí generace.

Poloha a přístup

Nachází se v Libereckém kraji, konkrétně v okrese Česká Lípa. Lokalita je snadno dostupná, a to nejen automobilem, ale i veřejnou dopravou, což umožňuje návštěvu tohoto přírodního skvostu širokému spektru turistů. Vesnice Sloup v Čechách sama o sobě nabízí několik zajímavých turistických atrakcí, což činí návštěvu této douglasky ještě atraktivnější.

Další turistické zajímavosti

Okolí stromu není jen místem pro milovníky přírody, ale také historií prosyceným místem. Nedaleko od památné douglasky se nachází Sloupský hrad, zřícenina gotického hradu z 13. století, který stojí na pískovcovém ostrohu. Procházka k hradu nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na okolní krajinu.

Pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou, jsou v okolí k dispozici různé turistické a cyklistické trasy. Rovněž lze navštívit blízké malebné rybníky, které poskytují možnosti pro koupání a rybaření v letních měsících.

Reklama

Obec Sloup v Čechách

Samotná obec Sloup v Čechách je malebným místem, kde se prolíná historie s přírodními krásami. Naleznete zde tradiční architekturu, malebné náměstí a několik restaurací, kde můžete ochutnat místní kulinářské speciality. Obec je tak ideálním výchozím bodem pro výlety nejen k Douglasce tisolisté, ale i do širšího okolí.

Ochrana a péče

Douglaska tisolistá v obci Sloup v Čechách je chráněným stromem, což znamená, že se na ni vztahují přísná pravidla ochrany. Místní správa ve spolupráci s ochránci přírody pravidelně provádí údržbu stromu a okolí, čímž zajišťuje, že tento přírodní poklad zůstane zachován i pro budoucí generace. Informace o pravidlech ochrany a doporučeních pro návštěvníky jsou dostupné přímo na místě.

Navštivte tento nádherný památný strom a objevte krásy Libereckého kraje – jednoho z nejmalebnějších koutů České republiky.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu