České Budějovice Měšťanský pivovar

České Budějovice, hlavní město Jihočeského kraje a správní město stejnojmenného okresu na jihu České republiky, jsou známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Mezi nejvýznamnější turistické atrakce tohoto města patří bezpochyby České Budějovice Měšťanský pivovar, který láká návštěvníky z celého světa nejen svým pivem, ale i historií a neodolatelnou atmosférou.

Reklama

Historické pozadí

České Budějovice Měšťanský pivovar byl založen v roce 1795 a za dobu své existence si vybudoval silnou tradici v pivovarnictví. Začátky pivovaru byly skromné, avšak díky kvalitní vodě z řeky Vltava a pečlivosti místních sládků se jeho pivo brzy proslavilo. Pivovar se nachází v nadmořské výšce 392 metrů a je nedílnou součástí místního kulturního dědictví.

Výrobní proces

Výroba piva v Měšťanském pivovaru je prováděna tradičními metodami, které si zachovávají svou autenticitu i přes modernizace. Návštěvníci mohou během prohlídek pivovaru vidět varny, spilky i ležácké sklepy a dozvědět se více o každém kroku výroby. Pivovar je známý zejména pro svou značku Samson, která získala řadu ocenění jak za kvalitu, tak za inovace ve výrobě.

Turistické zajímavosti

Pro turisty je návštěva Českých Budějovic neodmyslitelně spojena s návštěvou Měšťanského pivovaru. V rámci pivovaru se nachází i pivovarské muzeum, které dokumentuje historický vývoj pivovarnictví v regionu. Zajímavostí jsou například historické reklamy z 19. století a fotografie bednářů z roku 1958.

Prohlídky a ochutnávky

Prohlídky pivovaru jsou organizovány s průvodcem, který návštěvníky provede nejen výrobním procesem, ale i historickými částmi pivovaru. Na závěr každé prohlídky je samozřejmě připravena ochutnávka různých druhů piv, která uspokojí jak milovníky tradičního ležáku, tak nadšence do experimentálních pivních stylů.

Reklama

Okolní prostředí

České Budějovice, ležící na soutoku řek Malše a Vltavy, nabízejí návštěvníkům mnohem více než jen pivovar. Město je plné historických památek, poklidných parků a malebných uliček. Turisté mohou zavítat na náměstí Přemysla Otakara II., jedno z největších náměstí v České republice, nebo se projít po půvabné českobudějovické radnici.

Navštívit České Budějovice Měšťanský pivovar je zážitek, který kombinuje historii, kulturu a samozřejmě výborné pivo. Nabízí tak ideální destinaci pro všechny milovníky pivní kultury a historie Jihočeského kraje.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu