Černokostelecký zájezdní pivovár (Kostelec nad Černými Lesy)

Historie vaření piva v Kostelci nad Černými Lesy sahá do roku 1489, kdy obec získala právo várečné. K roku 1558 je v pramenech zmiňován vrchnostenský pivovar existující až do první poloviny 19. století. Největšího rozkvětu dosáhl pivovar za majitelky černokosteleckého zboží Marie Terezie z Liechtensteinu, kdy jeho produkce dosáhla přes 7000 hektolitrů piva za rok. Tento historický pivovar je dnes jedním z hlavních turistických magnetů regionu Středočeský kraj, konkrétně v okrese Praha-východ.

Reklama

Architektonické skvosty a historická hodnota

Pivovar v Kostelci nad Černými Lesy je nejen místem s bohatou historií, ale také architektonickým skvostem. Budovy jsou zachovány v původním stylu a dodávají celému areálu neopakovatelnou atmosféru. Pro milovníky historie i piva je tento pivovar jedinečným místem, kde mohou zažít kombinaci obou zájmů. Pivovar je umístěn v malebné oblasti Středočeské pahorkatiny, na nadmořské výšce 364 metrů, což přidává k jeho kouzlu.

Prohlídky a pivovarské akce

Černokostelecký zájezdní pivovár pravidelně pořádá komentované prohlídky, během kterých návštěvníci získají podrobný pohled na proces vaření piva a dozvědí se zajímavosti z jeho historie. Kromě pravidelných prohlídek se zde často konají různé pivovarské akce, jako jsou pivní festivaly, workshopy a degustace. Tyto akce jsou skvělým způsobem, jak objevit různé typy piva a poznat místní pivovarskou kulturu.

Lokalita a přístup

Černokostelecký zájezdní pivovár se nachází v blízkosti hlavního města Prahy, což z něj činí ideální cíl pro jednodenní výlet. K pivovaru se snadno dostanete autem, ale je možné využít i veřejné dopravy. Okolí pivovaru nabízí také další turistické atrakce, včetně krásných přírodních scenérií, historických památek a možností pěších turistických tras.

  • Kraj: Středočeský kraj
  • Okres: Praha-východ
  • Město: Kostelec nad Černými Lesy
  • Pohoří: Středočeská pahorkatina
  • Nadmořská výška: 364 m n.m.

Gastronomické požitky

Součástí pivovaru je i restaurace, kde můžete ochutnat nejen místní piva, ale také tradiční české jídlo. Gastronomická nabídka je pečlivě sestavená tak, aby dokonale doplňovala různé druhy piv, které pivovar nabízí. Posezení v historických prostorách vybízí k tomu, aby návštěvníci strávili uvolněný čas s rodinou a přáteli, a užívali si unikátní atmosféru tohoto místa.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu