Černé jezero

Černé jezero je fascinující přírodní útvar, který svou majestátností láká návštěvníky z celé České republiky i ze zahraničí. Toto malebné jezero, které je největším jezerem na české straně Šumavy, se nachází v Plzeňském kraji v okrese Klatovy. Byl vytvořen přírodními procesy bez zásahu člověka, což přispívá k jeho unikátní kráse a autenticitě. Jezero zaujímá rozlohu 18,4 hektaru a jeho největší hloubka dosahuje impozantních 40 metrů.

Reklama

Přírodní prostředí a historie

Černé jezero je chráněno v rámci Národní přírodní rezervace Černé a Čertovo jezero, která byla vyhlášena již v roce 1933. Rezervace je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, které si zde mohou návštěvníci obdivovat při pěších túrách. Šumava, kde se jezero nachází, je známá svými hustými lesy, hlubokými údolími a bohatou biodiverzitou.

Geografie a přístupnost

Nachází se v nadmořské výšce 1005 metrů, což mu dodává jedinečnou atmosféru. Jezero je obklopeno vysokými horskými štíty a hustými lesy, což vytváří nádherné scenérie a příležitosti pro fotografování. Návštěvníci mohou k jezeru dojít po značených turistických stezkách, které nabízejí různé úrovně obtížnosti, a tedy jsou vhodné pro rodiny s dětmi i zkušené turisty.

Turistické zajímavosti

V blízkosti Černého jezera se nachází Přečerpávací elektrárna Černé jezero, která je další zajímavostí této oblasti. Elektrárna využívá vodního potenciálu jezera a je významnou součástí energetického systému regionu. Kromě toho je v okolí mnoho dalších atrakcí, které stojí za návštěvu.

Co si vzít s sebou:

Reklama
  • Dobré turistické boty – terén může být náročný
  • Fotoaparát – pro zachycení nádherných scenérií
  • Vhodné oblečení – počasí může rychle měnit

Pro milovníky přírody a turistiky je Černé jezero opravdovým pokladem, který nabízí nejen nádherné výhledy a klidnou atmosféru, ale také příležitost k objevování zajímavé flóry a fauny Šumavy. Jde o ideální místo pro jednodenní výlety, ale i delší pobyty, kde lze plně vychutnat krásy české přírody.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu