Bukovec

Bukovec je impozantní čedičová hora, která se vyjímá v malebných Jizerských horách a dominuje krajině horské osady Jizerka. Tento kuželovitý vrchol je jedním z nejvýraznějších bodů v oblasti a láká turisty svou jedinečnou přírodní scenérií.

Reklama

Přírodní krásy Bukovce

Hora Bukovec dosahuje výšky 998 metrů nad mořem a je charakteristická svým typickým kuželovitým tvarem. Čedičové složení hory vytváří unikátní skalní formace, které jsou domovem rozmanitého rostlinného a živočišného společenstva. Na Bukovci můžete objevit množství vzácných druhů rostlin, které jsou typické pro tuto oblast.

Okolní vegetace je bohatá na různé druhy mechorostů, lišejníků a kapradin. Lesy v okolí Bukovce jsou převážně smrkové a jedlové, místy můžeme nalézt i bučiny. Fauna je rovněž rozmanitá, od drobných savců, jako jsou veverky, až po vzácné druhy ptáků, jejichž zpěv zpříjemňuje turistické procházky.

Aktivity a turistika

Bukovec a jeho okolí jsou ideální destinací pro milovníky turistiky a přírodních krás. Z Jizerky vedou na vrchol Bukovce dobře značené turistické trasy, které poskytují úchvatné výhledy na okolní krajinu. V zimní sezóně je oblast také oblíbeným místem pro běžecké lyžování. Trasy v okolí Jizerky jsou dobře udržované a nabízejí skvělé podmínky pro zimní sporty.

Kromě pěší turistiky je možné se na Bukovci věnovat i cyklistice, okolní region je protkaný sítí cyklostezek, které umožňují objevovat krásy Jizerských hor na kole. Bukovec a jeho přilehlé okolí jsou také lákavým cílem pro fotografy, kteří zde mohou objevit nespočet inspirativních scenérií.

Reklama

Zajímavosti a tipy pro návštěvníky

Návštěvníci Bukovce by neměli zapomenout navštívit i blízkou osadu Jizerka, která je známá svou historickou atmosférou a krásnými roubenými chalupami. Zajímavým místem je také Muzeum Jizerských hor, kde se můžete dozvědět více o historii a přírodních krásách této oblasti. Pro milovníky geologie je výjimečnou atrakcí i skalní útvar Pytlácké kameny nacházející se nedaleko Jizerky, který je tvořen zajímavými skalními útvary z čediče.

Pro vaši pohodlnost je v oblasti dostupné několik ubytovacích zařízení, horských chat a penzionů, které nabízejí příjemné útočiště pro turisty po celodenním putování přírodou.

Dostupnost

Bukovec se nachází v Libereckém kraji, v okrese Jablonec nad Nisou. Nejbližší obec, ze které se dá na Bukovec nejlépe dostat, je Kořenov. Pohodlný přístup k Bukovci a jeho okolí zajišťuje silnice vedoucí přímo do Jizerky. Pro návštěvníky cestující autem jsou k dispozici parkoviště na okraji osady.

Reklama
Reklama
Reklama
Zavřít reklamu