Bukovanský mlýn

Bukovanský mlýn nedaleko Kyjova je výjimečné místo, kde se prolíná historie a krásná příroda. Tento netradiční větrný mlýn s pohyblivými lopatkami slouží jako rozhledna a nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na okolní krajinu. Z vyhlídkové plošiny se můžete kochat výhledem na pohoří Chřibů a Bílých Karpat. Za mimořádně dobrého počasí je viditelný i vrch Kobyla u Bratislavy.

Reklama

Architektura a historie

Bukovanský mlýn byl postavený v tradičním venkovském stylu, čímž dokonale zapadá do jihomoravské krajiny. Mlýn je charakteristický svými pohyblivými lopatkami, které mohou být aktivovány za větrného počasí. Na rozdíl od mnoha jiných větrných mlýnů v České republice, tento má moderní prvky, které harmonizují s jeho historickým vzhledem.

Co zde najdete

V areálu mlýna najdete nejen samotnou rozhlednu, ale i stylovou restauraci a muzeum, kde se můžete dozvědět více o historii mlýna a tradičním způsobu života na jihozápadní Moravě. Bukovanský mlýn je ideálním místem pro rodinné výlety, školní exkurze i romantické výlety ve dvou.

Restaurace

Místní restaurace je vyhlášená svou tradiční moravskou kuchyní. Nabízí širokou paletu pokrmů připravovaných z místních surovin. Kromě toho je zde možnost ochutnat kvalitní moravská vína, což dodá vašemu gastro zážitku zvláštní kouzlo.

Muzeum

Muzeum v prostorách mlýna nabízí expozice zaměřené na historii mlynářství v Čechách a na Moravě. Návštěvníci zde mohou vidět dobové nástroje a ruční mlýny, které byly používány v minulých stoletích.

Reklama

Aktivity v okolí

V blízkosti Bukovanského mlýna se nachází několik turistických a cyklistických tras, které vedou skrze malebnou jihomoravskou krajinu. Výlety do přírody nabízejí nezapomenutelné okamžiky a skvělou příležitost, jak se ponořit do klidné atmosféry tohoto kraje.

Praktické informace

Mlýn se nachází v nadmořské výšce 325 m a je dobře přístupný jak autem, tak i veřejnou dopravou. Pro návštěvníky je k dispozici parkoviště. Doporučuje se ověřit otevírací dobu a případné vstupné předem, zejména pokud plánujete návštěvu v období státních svátků nebo víkendů.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu