Buchlov-kamenné tváře

Kamenné tváře u hradu Buchlova jsou jedinečnou přírodní památkou, která přitahuje návštěvníky svou neobyčejnou scenérií a mystickou atmosférou. Tato oblast se nachází v Chřibech, pohoří zasazeném do Zlínského kraje, konkrétně v okrese Uherské Hradiště nedaleko města Buchlovice. Výška této lokality je 487 metrů nad mořem, což poskytuje návštěvníkům také krásné výhledy na okolní krajinu.

Reklama

Historické souvislosti

Buchlov-kamenné tváře se nacházejí v blízkosti hradu Buchlova, což dodává této lokalitě na historickém významu. Hrad Buchlov, založený ve 13. století, byl původně královským majetkem a sloužil jako strategická pevnost. Přítomnost hradu vytváří ideální pozadí pro návštěvu kamenitých útvarů, které vypadají jako starodávné sochy vytesané přírodou.

Geologické zajímavosti

Kamenné tváře jsou tvořené především pískovcem a břidlicí. Erózní procesy během tisíciletí vytvořily unikátní formace, které svým vzhledem připomínají lidské obličeje. Tieto formace jsou výsledkem přirozeného zvětrávání horniny, což z nich dělá fascinující geologickou ukázku. Turisté často hledají v tvářích různé detaily, někdo vidí nosy, ústa, či dokonce celé postavy, což umocňuje zážitek z návštěvy.

Turistické možnosti

Oblast je velmi dobře přístupná pro pěší turisty a je také oblíbeným cílem výletníků na kolech díky dobře značeným turistickým trasám. Trasa vedoucí k těmto formacím je vhodná i pro rodiny s dětmi, což dělá z Buchlov-kamenných tváří ideální destinaci pro celodenní výlet. V blízkosti se nachází také podzemní chodba spojující různé části hradu Buchlova, což přidává další vrstvu zájmu pro návštěvníky této oblasti.

Fauna a flora

Chřiby a okolí Buchlova jsou domovem bohaté fauny a flóry. Návštěvníci mohou spatřit různé druhy ptáků, včetně chráněných dravců, a mnohé druhy lesních rostlin. Na jaře a v létě je oblast pokryta pestrou paletou květin, což doplňuje mystickou atmosféru kamenných tváří.

Reklama

Praktické informace

Pro návštěvníky je důležité vědět, že oblast je přístupná celoročně, ale nejlepší čas na návštěvu je od jara do podzimu, kdy je počasí příznivé a okolní krajina je nejkrásnější. Je doporučeno si vzít s sebou pevnou obuv a dostatek vody, protože trasa vede i přes lesní úseky. Vstup je volný, což přidává na atraktivitě tohoto místa pro různé typy turistů. Nachází se zde také odpočinková místa pro pikniky, takže si návštěvníci mohou užít celý den v přírodě.

Kamenné tváře u hradu Buchlova jsou skutečně klenotem Zlínského kraje, který nabízí kombinaci historie, přírodní krásy a geologických zajímavostí. Pro každého návštěvníka představují neopakovatelný zážitek, který stojí za to prozkoumat.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu