Broumov – Olivětín – pivovar

Broumov je město v okrese Náchod v Královéhradeckém kraji. Oblast Broumovska patřila v 13. století břevnovským benediktinům, kteří ji získali darem od samotného krále Přemysla Otakara I. Jednou z turistických zajímavostí této historické oblasti je pivovar v části Olivětín.

Reklama

Historie a význam

Pivovar v Olivětíně má bohatou historii, která sahá až do 17. století. Tento pivovar je jedním z mála, které přežily období komunistického režimu a privatizaci v 90. letech. Zásadním obdobím pro pivovar byla 20. léta minulého století, kdy prošel modernizací a stal se jedním z nejvýznamnějších pivovarů v regionu.

Architektonické skvosty

Budova pivovaru je působivým příkladem industriální architektury. V komplexu se nachází nádherně zachované pivovarské sklepy, které kdysi hrály klíčovou roli v procesu zrání piva. Kromě sklepů je zde možné vidět také historické varny a sladovny.

Exkurze a ochutnávky

Návštěvníci mohou absolvovat exkurzi, která je provede celým procesem výroby piva od začátku až do konce. Během prohlídky se dozvíte zajímavosti o historii pivovaru, a nakonec si můžete vychutnat ochutnávku místních piv. Pivovar se pyšní širokou škálou produktů, od světlých ležáků až po tmavé speciály.

Další turistické zajímavosti

Kromě pivovaru stojí za návštěvu také další historické památky v Broumově, například klášter sv. Vojtěcha nebo benediktinský klášter. Broumovské stěny, přírodní rezervace s úchvatnými skalními útvary, jsou ideální pro pěší turistiku.

Reklama

Zážitky pro všechny

Olivětínský pivovar je ideálním cílem pro všechny milovníky piva i historie. Nabízí nejen skvělou možnost poznat tradiční české pivo, ale i okouzlující prostředí a jedinečnou atmosféru minulé doby. Pokud plánujete cestu do Královéhradeckého kraje, návštěva tohoto pivovaru by rozhodně neměla chybět na vašem itineráři.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu