Bělohůrecký rybník

Bělohůrecký rybník je jedno z nejvýznamnějších vodních ploch v Jihočeském kraji, nachází se v okrese České Budějovice, nedaleko obce Dříteň blízko Temelína. Tato malebná vodní plocha o rozloze 49 hektarů je spravována Rybářstvím Hluboká nad Vltavou a.s., které je známé svou dlouhou tradicí a kvalitním rybářským hospodařením.

Reklama

Lokace a přírodní krása

Bělohůrecký rybník se nachází v nadmořské výšce 412 metrů nad mořem. Je obklopen krásnou jihočeskou přírodou, která láká turisty i milovníky přírody. Podél břehů se rozprostírají lučiny a lesy, které poskytují útočiště mnoha druhům ptactva a dalších živočichů.

Rybářství a rekreace

Rybník je využíván především pro rybářské účely. Rybářství Hluboká nad Vltavou se stará o jeho pravidelné zarybnění, a to jak kaprem, tak i dalšími druhy ryb, což z něj činí oblíbené místo pro rybáře. Kromě rybaření se zde návštěvníci mohou těšit na klidné procházky nebo pikniky na břehu, kde se mohou relaxovat a užívat si přírodní krásy tohoto místa.

Turistické zajímavosti

V okolí Bělohůreckého rybníka lze navštívit několik turistických zajímavostí. Nedaleko se nachází slavná jaderná elektrárna Temelín, která je často vyhledávaným cílem turistických exkurzí. Městečko Hluboká nad Vltavou s impozantním zámkem a krásným zámeckým parkem je také snadno dostupné a stojí za návštěvu.

Jak se sem dostat

Přístup k Bělohůreckému rybníku je velmi snadný. Z Českých Budějovic se sem dá dostat autem během několika desítek minut, přičemž je zde dostatek parkovacích míst. Milovníci cyklistiky mohou využít řadu cyklostezek, které vedou krajinou Jihočeského kraje a nabízejí krásné výhledy a možnost zastavení právě u tohoto malebného rybníka.

Reklama

Jestliže hledáte místo, kde si můžete odpočinout v klidném přírodním prostředí nebo si užít volný čas rybařením, je Bělohůrecký rybník tou správnou volbou.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu