Bečovská botanická zahrada

Bečovská botanická zahrada, nacházející se v malebném městě Bečov nad Teplou v Karlovarském kraji, je historickým klenotem a výrazným turistickým cílem. Tato botanická zahrada vznikla na počátku 20. století a rychle se zapsala mezi nejvýznamnější sbírkové zahrady v Čechách.

Reklama

Zahrada se pyšnila bohatou sbírkou vzácných druhů rostlin. Bohužel, po druhé světové válce, od 40. let minulého století, přestala být udržována. Postupně tak zmizely téměř všechny vzácné druhy rostlin a zahrada upadla do zapomnění.

Obnova a nová éra

Díky nespočetnému úsilí mnoha dobrovolníků byla zahrada v posledních letech znovu oživena. Tito nadšenci se rozhodli vrátit jí její původní slávu a podařilo se jim to s velkým úspěchem. V roce 2014 byla zahrada opět zařazena do Unie botanických zahrad, což potvrzuje její význam a kvalitu.

Flóra a fauna

Dnes návštěvníci mohou obdivovat širokou škálu rostlin, včetně některých, které byly kdysi považovány za ztracené. Na rozlehlém území zahrady najdete nejen místní druhy rostlin, ale i exotické exempláře z různých koutů světa. Pro milovníky fauny je zde také vytvořeno několik biotopů, které pomáhají udržovat biodiverzitu oblasti.

Zajímavosti a aktivity

Kromě pozorování nádherných rostlin a květin, nabízí Bečovská botanická zahrada i další lákadla. Pro rodiny s dětmi je zde připravena řada edukativních programů a interaktivních expozic. Milovníci historie tu najdou zajímavé informace o původu jednotlivých druhů rostlin a o historii samotné zahrady.

Reklama

Praktické informace

Bečovská botanická zahrada je ideálním místem pro celodenní výlet a nachází se poblíž centra města Bečov nad Teplou. Je snadno dosažitelná jak pro pěší turisty, tak i automobilem. Okolní Slavkovský les nabízí i další turistické zajímavosti, které stojí za návštěvu.

Co nabízí zahrada dnes

Dnes je Bečovská botanická zahrada jakousi oázou klidu a krásy. Díky obnově a péči dobrovolníků opět září v plné kráse a přináší radost návštěvníkům z blízkého i dalekého okolí. Zajímá vás příroda a botanika? Pak je tato zahrada místo, které byste neměli minout.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu