Babka

Babka je jedním z nejvýznamnějších vrcholů brdských Hřebenů, což je pohoří situované ve Středočeském kraji, konkrétně v okrese Praha-západ. Tento vyhlídkový bod se nachází mezi městy Řevnice a Mníšek pod Brdy a patří mezi oblíbené turistické cíle nejen pro místní obyvatele, ale také pro návštěvníky z celého širokého okolí. Historicky bylo toto místo osídleno již v mladší době kamenné, což svědčí o jeho dlouhotrvajícím významu.

Reklama

Historie a archeologie

Pohled do historie ukazuje, že Babka byla obývána během mladší doby kamenné, což je období charakterizované počátky zemědělství a usedlého způsobu života. Archeologické nálezy v této oblasti odhalují stopy lidské přítomnosti, které zahrnují nejen nástroje, ale také stopy starobylých osad, což tento vrchol činí zajímavým nejen pro milovníky přírody, ale také pro archeology a historiky.

Přírodní krása a vyhlídky

Vrch Babka se tyčí do výšky 483 m n.m. a nabízí nádherné vyhlídky na okolní krajinu Brd. Tento kopec je ideálním místem pro pěší turistiku a procházky, a to díky svému snadněji dostupnému terénu i pro rodiny s dětmi. Výhledy z vrcholu zahrnují širokou panorámu okolních lesů, které jsou bohaté na faunu i flóru. Milovníci fotografování si zde přijdou na své díky nádherným scenériím, které skýtají fotografie hodné přírodního kalendáře.

Aktivity a turistická infrastruktura

Kromě pěší turistiky nabízí vrchol Babka i další možnosti jak strávit volný čas. Jsou zde dobře značené turistické trasy, které vás provedou nejkrásnějšími částmi této oblasti. K dispozici jsou i odpočinkové místa a lavičky, kde si můžete odpočinout a vychutnat si výhled. Okolní lesy jsou také ideálním místem pro houbaření, což je oblíbená sezónní aktivita mnoha návštěvníků.

Přístup a doprava

Vrch Babka je snadno dostupný jak z Řevnic, tak z Mníšku pod Brdy. K vyhlídkovému místu vede několik značených turistických tras, které jsou vhodné nejen pro pěší turisty, ale i pro cyklisty. Pro ty, kteří preferují veřejnou dopravu, mohou využít vlakových spojů do blízkých měst a odtud se vydat na příjemnou procházku až na vrchol. Pokud přijedete autem, je možné zaparkovat na k tomu vyhrazených parkovištích ve výchozích bodech trasy.

Reklama

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu