Baba

Baba je přírodní památka na levém břehu Vltavy, nacházející se v pražské čtvrti Dejvice. Tento skalnatý ostroh je známy svou úchvatnou polohou nad řekou a bezprostředním sousedstvím s přírodním parkem Divoká Šárka.

Reklama

Historický význam

Přírodní památka Baba není jen obyčejným skalnatým ostrohem. Místo má historický význam, což dokládá přítomnost romantické zříceniny z 19. století. Tato zřícenina dává prostoru specifický charakter a velmi oblíbenou destinaci pro turisty, fotografy a milovníky historie.

Flóra a fauna

Baba a její okolí jsou domovem různorodé flóry a fauny. Vzhledem k poloze nad řekou a blízkostí přírodního parku Divoká Šárka zde najdete bohatou nabídku rostlin, stromů a keřů. Na skalách rostou specifické druhy, které se přizpůsobily drsným podmínkám, a v lese Divoká Šárka se můžete setkat s tradičními českými rostlinami a zvířaty.

Aktivity pro návštěvníky

Baba je ideálním místem pro různé volnočasové aktivity. Skalnatý terén a nádherné výhledy z výšky 234 metrů nad mořem jsou perfektní pro pěší turistiku a horolezectví. Procházka touto oblastí nabízí nejen fyzické osvěžení, ale i vizuální potěšení díky krásným panoramatům Prahy a hladině Vltavy.

Kulturní akce

Místo je také centrem různých kulturních akcí. Od open-air koncertů až po historické rekonstrukce, Baba se často stává dějištěm akcí, které přitahují jak místní, tak turisty z celého světa.

Reklama

Jak se tam dostat

Přírodní památka Baba je snadno dostupná z centra Prahy. Nejbližší veřejnou dopravní možností je tramvaj nebo autobus, které vás pohodlně dopraví do Dejvic. Odtud můžete pokračovat pěšky, což je ideální způsob, jak si užít okolní krajinu na cestě k Babě.

Blízké turistické atrakce

Pokud již máte cestu k Babě, nezapomeňte navštívit sousední přírodní park Divoká Šárka. Tento park nabízí rozsáhlé možnosti pro turistiku, cyklistiku a pikniky v krásné přírodě. Navíc se jedná o oblast významnou i z historického hlediska, stejně jako Baba.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu