Americký tank Sherman v ZOO Plzeň

Zoo Plzeň se může pochlubit novým, netradičním přírůstkem, který zaujme nejen milovníky zvířat, ale také nadšence historie. Tento neobvyklý exponát, americký tank Sherman, se stane hlavní atrakcí čerstvě otevřené expozice, která se soustředí nejen na válku, ale i na podzemní život živočichů.

Reklama

Unikátní expozice ve ZOO Plzeň

Nová expozice v plzeňské ZOO není pouze o zvířatech. Je to fascinující spojení historie a přírody, kde návštěvníci mohou z blízka prozkoumat jeden z nejznámějších tanků druhé světové války, americký tank M4 Sherman. Tento stroj, který hrál klíčovou roli v osvoboditelství Evropy, je nyní pevnou součástí plzeňského kraje, konkrétně okresu Plzeň-město, v příjemné lokalitě Plzeňské pahorkatiny dosahující výšky 326 metrů nad mořem.

Technická a historická památka

M4 Sherman je jednou z technických památek, které přinášejí do zoologické zahrady nový rozměr a dávají návštěvníkům příležitost ponořit se do tajů vojenské techniky. Tento exponát skvěle doplňuje přírodní kontext ZOO, kde je cílem expozice také poukázet na ekosystémy podzemního světa.

Život pod zemí

Po prohlídce tohoto historického giganta se mohou návštěvníci přesunout k další části expozice, kde se seznámí s živočichy, kteří obývají podzemní svět. Tyto exponáty přibližují různé druhy živočichů, které si staví své domovy pod zemí – od drobných hlodavců přes fascinující hmyz až po složitý ekosystém podzemních tunelů.

Interaktivní zážitek

ZOO Plzeň dbá také na to, aby návštěvníci měli možnost zažít interaktivní prvky. Výstavy jsou obohaceny o informační panely, které poskytují podrobnosti o životě zvířat i technických aspektech tanku. Děti i dospělí se tak mohou zapojit do různých aktivit, které zvyšují jejich povědomí a zájem o daná témata.

Reklama

Expozice amerického tanku Sherman v plzeňské ZOO je skutečně výjimečný projekt, který spojuje minulé s přítomným a vzdělává návštěvníky nejen o historických událostech, ale také o životě, který se odehrává pod našima nohama.

Reklama
Reklama
Zavřít reklamu